پست ها
راهنمای جامع استعلام اصالت گوشی سامانه همتا
خرید یک گوشی جدید همیشه هیجانانگیز است، اما این هیجان میتواند با یک اشتباه کوچک در فرآیند رجیستری به کابوس تبدیل شود. ما در موبوصدرا به عنوان یک مرجع متخصص و امین، تمامی دستگاههای موجود را پیش از فروش تست و بررسی میکنیم تا محصولی کاملاً قانونی به دست شما برسد. با این حال، خریدار موظف است پیش از باز کردن پلمپ جعبه، حتماً فرآیند استعلام اصالت گوشی سامانه همتا را شخصاً انجام دهد.
توجه داشته باشید که موبوصدرا هیچگونه ایرادی را از نظر سامانه همتا پس از آنباکس کالا نمیپذیرد. بنابراین، در صورت بروز مشکل پس از باز شدن جعبه، خریدار میبایست از شرکتی که کالا را گارانتی کرده و لیبل آن روی کارتن دستگاه درج شده است، پیگیریهای لازم را انجام دهد. در نتیجه، در این مقاله تمام مراحل، روشها و پیامکهای سامانه همتا را به زبانی ساده رمزگشایی کردهایم تا خریدی بدون دغدغه داشته باشید.
روشهای اتصال برای استعلام اصالت گوشی سامانه همتابرای اینکه پیش از باز کردن جعبه بدانید دستگاه مورد نظرتان کاملاً قانونی است، سامانه همتا 4 روش مختلف را در اختیار شما قرار داده است:
کد دستوری (سریعترین و بهترین روش): شمارهگیری کد <code>#7777*</code> با گوشیارسال پیامک: ارسال شناسه به شماره <code>7777</code>وبسایت رسمی: مراجعه به آدرس <code>hamta.ntsw.ir</code>اپلیکیشن همتا: دانلود و نصب از طریق کافهبازارآموزش گامبهگام استعلام اصالت گوشی سامانه همتا با کد دستوری #7777*از آنجایی که استفاده از کد دستوری نیازی به اینترنت ندارد و در کسری از ثانیه انجام میشود، این روش را به صورت مرحلهبهمرحله با هم بررسی میکنیم:
گام اول: شمارهگیری کد دستوری
با یک سیمکارت دلخواه (اصلاً مهم نیست سیمکارت به نام چه کسی باشد)، کد دستوری <code>#7777*</code> را شمارهگیری کرده و دکمه تماس را بزنید.
گام دوم: انتخاب گزینه استعلام
در منویی که روی صفحه باز میشود، عدد <code>1</code> (استعلام اصالت) را وارد کرده و گزینه ارسال (Send) را لمس کنید.
گام سوم: وارد کردن شناسه IMEI (بدون باز کردن جعبه!)
اکنون باید شناسه 15 رقمی (IMEI) دستگاه را بدون هیچگونه خط تیره یا ممیزی وارد کنید. در واقع، تأکید میکنیم که پیش از باز کردن کارتن گوشی، خریدار موظف است اصالت دستگاه را بررسی کند؛ شناسه IMEI دقیقاً روی جعبه دستگاه (معمولاً در کنار بارکد) درج شده است و برای استعلام نیازی به باز کردن پلمپ ندارید.
گام چهارم: دریافت نتیجه پیامکی
اگر شناسه را به درستی وارد کرده باشید، نتیجه استعلام پس از چند لحظه به صورت یک پیامک از طرف سامانه همتا برای شما ارسال میشود.
تفسیر پیامکهای سامانه همتا؛ گوشی شما چه وضعیتی دارد؟پیامکی که دریافت میکنید، وضعیت قانونی بودن گوشی را مشخص میکند. در نتیجه، باید کلمه به کلمه آن را با دقت بخوانید. در اینجا مهمترین پیامهای همتا را تفسیر کردهایم:
1. دستگاه غیرقانونی است (خطر مسدودی)اگر در پاسخ پیامک عبارت "شناسه دستگاه قانونی نیست" ذکر شده بود، یعنی گوشی به صورت قاچاق وارد شده است. بنابراین، اکیداً توصیه میکنیم از باز کردن جعبه این دستگاه خودداری کنید؛ چراکه امکان فعالسازی آن به هیچوجه وجود ندارد و پس از 30 روز قطع خواهد شد.
2. دستگاه قانونی دارای نام واردکننده (ایدهآلترین حالت)اگر در پیامک عبارت *"واردکننده: شرکت ***" درج شده بود، تبریک میگوییم! این دستگاه به صورت کاملاً قانونی وارد کشور شده و شرکت مذکور کد فعالسازی آن را در همتا ثبت کرده است. علاوه بر این، در صورت بروز هرگونه مشکل پس از آنباکس، این شرکتِ واردکننده پاسخگوی شما خواهد بود.
3. دستگاه مسافری (بدون گارانتی)دیدن عبارت "واردکننده: بهصورت مسافری" به این معناست که گوشی صرفاً برای استفاده شخصی یک مسافر وارد شده است. از این رو، این دستگاه فاقد هرگونه گارانتی شرکتی و خدمات پس از فروش است.
4. دستگاه وارد شده از مناطق آزاداگر عبارت "واردکننده: صرفاً مناطق آزاد" را مشاهده کردید، یعنی این گوشی فقط در مناطق آزاد تجاری آنتن میدهد. بنابراین، استفاده از آن در سایر شهرهای کشور امکانپذیر نیست و خدمات اپراتوری آن به زودی قطع خواهد شد.
5. این دستگاه قبلاً با یک سیمکارت روشن شده استاگر در انتهای پیامک استعلام این جمله ذکر شده بود، نشان میدهد که گوشی پیش از این حداقل با یک سیمکارت روشن شده و از شبکه استفاده کرده است. در نتیجه، این دستگاه به هیچ وجه آکبند نیست!
نکات طلایی موبوصدرا برای استعلام اصالت کالابه عنوان یک خریدار هوشمند، هنگام انجام فرآیند استعلام اصالت گوشی سامانه همتا به این 3 نکته حیاتی دقت کنید:
تطابق کامل اطلاعات: حتماً مدل و برند ذکر شده در پیامک همتا را با نوشتههای روی جعبه تطبیق دهید.کنترل پیش از آنباکس: تأکید میکنیم که تمام مراحل استعلام را باید از روی شماره IMEI روی جعبه و دقیقاً قبل از باز کردن پلمپ انجام دهید.بررسی شرایط مرجوعی: برای اطلاع دقیق از ضوابط فروشگاه اینترنتی موبوصدرا، مشتری میتواند به صفحه اختصاصی شرایط مرجوعی در وبسایت مراجعه کرده و قوانین را مطالعه نماید.خرید مطمئن و بیدغدغه را با ما تجربه کنید!ما در موبوصدرا، شفافیت و اعتماد را خط قرمز خود میدانیم. تمامی گوشیهای عرضه شده در فروشگاه ما، پیش از فروش توسط تیم ما تست اصالت میشوند تا دستگاهی کاملاً قانونی به دست شما برسد. تمامی محصولات ما دارای کد فعالسازی همتا و گارانتی شرکتی معتبر هستند. برای مشاهده مدلها و قیمتهای روز، به صفحه [خرید گوشی موبایل] مراجعه کنید.
بهترین گوشی های پرچمدار سامسونگ 2026
سامسونگ در سال 2026 مجموعهای از گوشیهای ردهبالا را در اختیار کاربران قرار داده که هرکدام برای نوع خاصی از استفاده طراحی شدهاند. در صدر این خانواده، Galaxy S26 Ultra قرار دارد که از نظر دوربین، نمایشگر، عملکرد و امکانات حرفهای، کاملترین انتخاب سری S26 محسوب میشود. در کنار آن، Galaxy S26+ و Galaxy S26 برای کاربرانی قرار گرفتهاند که به ترتیب نمایشگر بزرگتر یا بدنه جمعوجورتر را ترجیح میدهند.
از طرفی، اگر طراحی تاشو برایتان جذاب باشد، Galaxy Z Fold7 و Galaxy Z Flip7 مسیر متفاوتی را پیش روی شما میگذارند. Fold7 بیشتر روی بهرهوری و نمایشگر بزرگ تمرکز دارد، در حالی که Flip7 یک گوشی تاشوی جمعوجورتر با تمرکز بیشتر روی قابلیت حمل، طراحی و عکاسی خلاقانه است.
بنابراین انتخاب بهترین گوشی پرچمدار سامسونگ فقط به این بستگی ندارد که کدام مدل مشخصات بیشتری دارد. مهمتر از آن، باید ببینید گوشی را برای چه کاری میخواهید و کدام ویژگیها واقعاً در استفاده روزمره برایتان اهمیت دارند.
بهترین گوشی پرچمدار سامسونگ در سال 2026 کدام است؟اگر قرار باشد فقط یک مدل را به عنوان کاملترین گوشی پرچمدار سامسونگ معرفی کنیم، Galaxy S26 Ultra انتخاب اصلی است. این گوشی بزرگترین نمایشگر را در میان مدلهای سری S26 دارد و به دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، دو دوربین تلهفوتو و پشتیبانی از S Pen مجهز شده است.
با این حال، «بهترین» الزاماً به معنی مناسبترین برای همه نیست. برای مثال، کاربری که گوشی سبک و جمعوجور میخواهد، احتمالاً با S26 تجربه راحتتری خواهد داشت. از طرف دیگر، کسی که نمایشگر بزرگ میخواهد اما نیازی به امکانات کامل Ultra ندارد، میتواند S26+ را در نظر بگیرد.
به همین دلیل، در ادامه هر مدل را جداگانه بررسی میکنیم تا مشخص شود هر گوشی برای چه کسی انتخاب بهتری است.
Galaxy S26 Ultra؛ کاملترین پرچمدار سامسونگGalaxy S26 Ultra در بالاترین جایگاه خانواده S26 قرار گرفته است و تقریباً تمام ویژگیهایی را که از یک گوشی پرچمدار انتظار دارید، در یک دستگاه جمع میکند.
نمایشگر 6.9 اینچی Dynamic AMOLED 2X با وضوح Quad HD+ و نرخ نوسازی تطبیقی تا 120 هرتز، یکی از نقاط قوت اصلی این گوشی است. علاوه بر آن، وزن دستگاه 214 گرم و ضخامت آن 7.9 میلیمتر است. سامسونگ همچنین در این نسل از Privacy Display داخلی استفاده کرده که برای مشاهده اطلاعات حساس در محیطهای عمومی کاربرد دارد.
از نظر دوربین، S26 Ultra تفاوت قابل توجهی با دو مدل معمولی سری S26 دارد. دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی با دیافراگم F1.4 در کنار دوربین فوقعریض 50 مگاپیکسلی، تلهفوتوی 50 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 5 برابری و تلهفوتوی 10 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3 برابری قرار گرفته است. در نتیجه، این مدل برای کاربری که عکاسی و زوم برایش اهمیت زیادی دارد، انتخاب کاملتری است.
همچنین، این گوشی از Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy استفاده میکند. سامسونگ اعلام کرده که نسبت به نسل قبلی، عملکرد CPU تا 19 درصد، پردازش گرافیکی تا 24 درصد و عملکرد NPU تا 39 درصد افزایش یافته است. بنابراین S26 Ultra برای بازیهای سنگین، اجرای همزمان برنامهها و قابلیتهای مبتنی بر هوش مصنوعی، سختافزار قدرتمندی در اختیار کاربر قرار میدهد.
از طرفی، وجود S Pen باعث میشود S26 Ultra فقط یک گوشی برای تماس، شبکههای اجتماعی و عکاسی نباشد. یادداشتبرداری، طراحی، ویرایش محتوا و برخی کارهای دقیقتر با قلم راحتتر انجام میشوند.
باتری 5000 میلیآمپرساعتی نیز بخش دیگری از مشخصات این گوشی است. علاوه بر ظرفیت باتری، سامسونگ از شارژ سیمی 60 واتی پشتیبانی کرده و اعلام کرده است که دستگاه با Super Fast Charging 3.0 میتواند در حدود 30 دقیقه به 75 درصد شارژ برسد.
Galaxy S26 Ultra برای چه کسی مناسب است؟اگر بهترین دوربین سامسونگ، نمایشگر بزرگ، S Pen و بالاترین سطح عملکرد برایتان اهمیت دارد، S26 Ultra انتخاب منطقیتری است.
با این حال، اگر استفاده شما بیشتر به پیامرسانی، شبکههای اجتماعی، وبگردی و عکاسی معمولی محدود میشود، احتمالاً نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای تمام امکانات Ultra ندارید. در چنین شرایطی، مدلهای S26 یا S26+ میتوانند انتخاب منطقیتری باشند.
Galaxy S26+؛ تعادل بین اندازه، امکانات و راحتیGalaxy S26+ برای کاربری ساخته شده که نمایشگر بزرگ را دوست دارد، اما نمیخواهد سراغ ابعاد و امکانات S26 Ultra برود.
این مدل به نمایشگر 6.7 اینچی Dynamic AMOLED 2X با وضوح Quad HD+ و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز شده است. وزن 190 گرمی آن نیز باعث میشود نسبت به S26 Ultra سبکتر باشد. در کنار این موارد، باتری 4900 میلیآمپرساعتی برای تأمین انرژی دستگاه در نظر گرفته شده است.
از نظر دوربین، S26+ از یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دوربین فوقعریض 12 مگاپیکسلی و تلهفوتوی 10 مگاپیکسلی استفاده میکند. دوربین تلهفوتو نیز زوم اپتیکال 3 برابری دارد. بنابراین مجموعه دوربین آن برای عکاسی روزمره و ثبت سوژههای دور مناسب است، اما امکانات عکاسی آن به اندازه S26 Ultra گسترده نیست.
از طرفی، نمایشگر بزرگ S26+ برای تماشای فیلم، بازی، مطالعه و استفاده طولانی از شبکههای اجتماعی مزیت محسوب میشود. در مقابل، ابعاد بزرگتر آن نسبت به S26 برای کسانی که استفاده یکدستی را ترجیح میدهند، ممکن است کمی محدودکننده باشد.
به همین دلیل، S26+ را میتوان گزینهای میانرده در خانواده پرچمداران سامسونگ دانست، البته نه از نظر قدرت یا کیفیت، بلکه از نظر جایگاه میان S26 و S26 Ultra.
Galaxy S26+ برای چه کسی مناسب است؟اگر نمایشگر بزرگ برایتان اهمیت زیادی دارد و در عین حال نمیخواهید هزینه و وزن S26 Ultra را بپذیرید، S26+ ارزش بررسی بالایی دارد.
همچنین، برای کسانی که بازی میکنند، فیلم میبینند یا زمان زیادی را با گوشی سپری میکنند، نمایشگر 6.7 اینچی میتواند تجربه راحتتری ایجاد کند.
Galaxy S26؛ بهترین انتخاب برای علاقهمندان به گوشیهای جمعوجورGalaxy S26 کوچکترین عضو اصلی خانواده S26 است و برخلاف بسیاری از گوشیهای بزرگ امروزی، روی ارائه یک تجربه پرچمدار در ابعاد جمعوجورتر تمرکز دارد.
این گوشی نمایشگر 6.3 اینچی Dynamic AMOLED 2X با نرخ نوسازی 120 هرتز دارد و وزن آن تنها 167 گرم است. ضخامت دستگاه نیز 7.2 میلیمتر اعلام شده است. بنابراین از نظر حملپذیری و استفاده با یک دست، S26 مزیت مشخصی نسبت به مدلهای بزرگتر دارد.
از نظر دوربین، Galaxy S26 به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دوربین فوقعریض 12 مگاپیکسلی و تلهفوتوی 10 مگاپیکسلی مجهز شده است. دوربین تلهفوتو نیز زوم اپتیکال 3 برابری ارائه میدهد. بنابراین با وجود اندازه کوچکتر، مجموعه دوربین کاملی برای استفاده روزمره در اختیار کاربر قرار میگیرد.
همچنین، باتری 4300 میلیآمپرساعتی در این مدل قرار گرفته است. البته ظرفیت باتری به تنهایی تعیینکننده شارژدهی واقعی نیست و میزان مصرف انرژی به عواملی مانند روشنایی نمایشگر، نوع استفاده، بازی، شبکه ارتباطی و نرمافزار بستگی دارد. سامسونگ برای S26 تا 30 ساعت پخش ویدئو را اعلام کرده است.
در نتیجه، اگر گوشی بزرگ برایتان آزاردهنده است اما نمیخواهید از خانواده پرچمدار سامسونگ فاصله بگیرید، S26 یکی از جذابترین گزینههاست.
Galaxy Z Fold7؛ پرچمدار سامسونگ برای بهرهوری و چندوظیفگیاگر گوشی تاشو را هم در دسته پرچمداران قرار دهیم، Galaxy Z Fold7 یکی از متفاوتترین انتخابهای سامسونگ است.
در حالت باز، نمایشگر اصلی 8 اینچی Dynamic AMOLED 2X با وضوح QXGA+ و نرخ نوسازی تا 120 هرتز در اختیار کاربر قرار میگیرد. نمایشگر بیرونی نیز 6.5 اینچی است. بنابراین Fold7 در حالت باز بیشتر شبیه یک دستگاه کوچک برای کار و سرگرمی است تا یک گوشی معمولی.
از طرفی، چنین نمایشگر بزرگی برای مطالعه، ویرایش عکس و ویدئو، اجرای همزمان برنامهها و مشاهده محتوای طولانی کاربرد زیادی دارد. به همین دلیل، افرادی که از گوشی برای کارهای حرفهایتر استفاده میکنند، ممکن است Fold7 را بیشتر از یک گوشی معمولی دوست داشته باشند.
در بخش دوربین نیز سامسونگ دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی را در این مدل قرار داده است. در کنار آن، دوربین فوقعریض 12 مگاپیکسلی و تلهفوتوی 10 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3 برابری قرار گرفتهاند.
با این حال، Fold7 برای همه بهترین انتخاب نیست. وزن 215 گرمی، قیمت بالاتر و ساختار تاشو باعث میشوند این گوشی بیشتر برای کاربری خاص جذاب باشد. بنابراین اگر صرفاً یک گوشی قدرتمند برای استفاده روزمره میخواهید، سری S26 انتخاب سادهتری خواهد بود.
Galaxy Z Flip7؛ پرچمدار تاشوی جمعوجور سامسونگدر مقابل Fold7، Galaxy Z Flip7 رویکرد متفاوتی دارد. این گوشی به جای تبدیل شدن به یک نمایشگر بزرگ، در جهت مخالف حرکت میکند و یک گوشی معمولی را به دستگاهی جمعوجورتر تبدیل میکند.
نمایشگر اصلی Flip7 اندازه 6.9 اینچ دارد و از Dynamic AMOLED 2X با نرخ نوسازی تا 120 هرتز استفاده میکند. همچنین نمایشگر بیرونی 4.1 اینچی Super AMOLED در اختیار کاربر قرار دارد. بنابراین وقتی گوشی بسته است، میتوانید برخی اطلاعات و قابلیتها را بدون باز کردن کامل دستگاه مشاهده و استفاده کنید.
همچنین، دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی در کنار دوربین فوقعریض 12 مگاپیکسلی قرار گرفته است. به لطف طراحی تاشو و FlexCam، امکان ثبت عکس از زاویههای متفاوت و گرفتن سلفی با استفاده از دوربین اصلی نیز وجود دارد.
از طرفی، باتری 4300 میلیآمپرساعتی در این گوشی قرار گرفته و سامسونگ حداکثر 31 ساعت پخش ویدئو را برای آن اعلام کرده است. البته مثل همیشه، میزان شارژدهی واقعی به نوع استفاده و شرایط دستگاه بستگی دارد.
بنابراین اگر طراحی متفاوت، قابلیت حمل آسانتر در حالت بسته و امکانات مرتبط با FlexCam برایتان مهم است، Z Flip7 میتواند انتخاب جذابی باشد.
کدام گوشی پرچمدار سامسونگ دوربین بهتری دارد؟اگر اولویت اصلی شما دوربین است، Galaxy S26 Ultra انتخاب واضحتری در میان مدلهای بررسیشده است. دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، سنسور فوقعریض 50 مگاپیکسلی و دو دوربین تلهفوتو، انعطاف بیشتری برای عکاسی در فاصلههای مختلف ایجاد میکنند.
در مقابل، S26 و S26+ مجموعه سادهتری دارند. با این حال، دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، تلهفوتوی 10 مگاپیکسلی و دوربین فوقعریض در هر دو مدل قرار گرفتهاند؛ بنابراین برای عکاسی روزمره، طبیعت، پرتره و ثبت ویدئو همچنان امکانات کاملی ارائه میکنند.
همچنین، Z Fold7 با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی گزینه جذابی برای کاربرانی است که در کنار دوربین قدرتمند، نمایشگر تاشو و تجربه متفاوت میخواهند. از طرف دیگر، Z Flip7 بیشتر روی قابلیتهای خلاقانه عکاسی و FlexCam تمرکز دارد.
کدام پرچمدار سامسونگ برای بازی بهتر است؟برای بازی سنگین، قدرت پردازشی و سیستم خنککننده اهمیت زیادی دارند. در این میان، Galaxy S26 Ultra به دلیل استفاده از Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy و تمرکز سامسونگ روی افزایش عملکرد CPU، GPU و NPU، یکی از گزینههای قدرتمند این خانواده محسوب میشود.
با این وجود، S26 و S26+ نیز برای کاربرانی که بازی میکنند گزینههای ردهبالایی هستند. تفاوت مهمتر برای بسیاری از گیمرها میتواند به اندازه نمایشگر و راحتی دستگاه برگردد.
بنابراین اگر نمایشگر بزرگتر را ترجیح میدهید، S26+ تجربه متفاوتی نسبت به S26 ارائه میدهد. در مقابل، اگر گوشی سبکتر و کوچکتر میخواهید، S26 راحتتر در دست قرار میگیرد.
بهترین گوشی سامسونگ برای استفاده روزمره کدام است؟برای استفاده معمولی، همیشه خرید قدرتمندترین مدل بهترین تصمیم نیست. پیامرسانی، اینستاگرام، تماشای ویدئو، وبگردی، تماس و عکاسی روزمره به امکانات S26 Ultra نیاز ندارند.
به همین دلیل، Galaxy S26 میتواند برای کاربری که گوشی جمعوجور میخواهد انتخاب بسیار خوبی باشد. اگر نمایشگر بزرگتر برایتان مهمتر است، S26+ گزینه مناسبتری خواهد بود.
از طرفی، اگر بودجه مسئله اصلی نباشد و بخواهید کاملترین امکانات ممکن را در اختیار داشته باشید، S26 Ultra انتخاب مطمئنتری است.
بهترین گوشی پرچمدار سامسونگ برای تولید محتواتولیدکنندگان محتوا معمولاً به دوربین، نمایشگر باکیفیت، عملکرد پردازشی و فضای ذخیرهسازی مناسب توجه بیشتری دارند.
در این شرایط، S26 Ultra یکی از کاملترین انتخابهاست. مجموعه دوربین پیشرفته، نمایشگر بزرگ و سختافزار قدرتمند باعث میشود برای فیلمبرداری، ویرایش محتوا و مدیریت فایلها گزینه مناسبی باشد.
همچنین، Z Fold7 برای بعضی از تولیدکنندگان محتوا میتواند جذابتر باشد، زیرا نمایشگر 8 اینچی آن فضای بیشتری برای بررسی عکسها، ویدئوها و اجرای همزمان برنامهها فراهم میکند.
با این حال، انتخاب بین این دو بیشتر به نوع تولید محتوا بستگی دارد. اگر دوربین و تجربه سنتی گوشی برایتان اولویت دارد، S26 Ultra انتخاب سادهتری است. اگر نمایشگر بزرگ و چندوظیفگی برایتان اهمیت بیشتری دارد، Fold7 ارزش بررسی دارد.
هنگام خرید گوشی پرچمدار سامسونگ در ایران به چه نکاتی توجه کنیم؟قبل از خرید، فقط مشخصات فنی را بررسی نکنید. در بازار ایران، مواردی مانند ظرفیت حافظه، نسخه دستگاه، رجیستری، گارانتی و قیمت نهایی میتوانند تفاوت قابل توجهی در ارزش خرید ایجاد کنند.
همچنین، ظرفیت حافظه را متناسب با استفاده خودتان انتخاب کنید. اگر زیاد فیلمبرداری میکنید، بازیهای حجیم نصب میکنید یا فایلهای زیادی روی گوشی نگه میدارید، حافظه بیشتر میتواند در بلندمدت کاربردیتر باشد.
از طرف دیگر، بهتر است قبل از خرید قیمت چند مدل را با یکدیگر مقایسه کنید. گاهی اختلاف قیمت میان یک مدل پرچمدار و مدل بالاتر آن به اندازهای است که انتخاب مدل گرانتر منطقی میشود، اما در شرایط دیگر ممکن است امکانات اضافه آن هیچ تأثیری روی تجربه کاربری شما نداشته باشد.
اگر قصد خرید یکی از مدلهای معرفیشده را دارید، میتوانید مشخصات، موجودی و قیمت مدل موردنظر را در موبوصدرا بررسی کنید و سپس بر اساس نیاز واقعی خود تصمیم بگیرید.
جمعبندی؛ کدام پرچمدار سامسونگ را بخریم؟در میان بهترین گوشی های پرچمدار سامسونگ، هر مدل برای گروه متفاوتی از کاربران ساخته شده است.
اگر میخواهید کاملترین گوشی سامسونگ را داشته باشید، Galaxy S26 Ultra انتخاب اصلی است. این مدل برای عکاسی حرفهایتر، بازی، تولید محتوا، استفاده از S Pen و کاربرانی که بیشترین امکانات را میخواهند مناسبتر است.
اگر نمایشگر بزرگ برایتان مهم است اما نیازی به تمام قابلیتهای Ultra ندارید، Galaxy S26+ تعادل خوبی میان اندازه، امکانات و وزن ایجاد میکند.
در مقابل، اگر گوشی کوچک و سبک میخواهید، Galaxy S26 گزینه جذابی است. این مدل بخش زیادی از تجربه پرچمدار را در بدنهای جمعوجورتر ارائه میکند.
همچنین، اگر نمایشگر تاشو و قابلیت چندوظیفگی برایتان اهمیت دارد، Galaxy Z Fold7 انتخاب متفاوتی است. از طرف دیگر، Galaxy Z Flip7 برای کاربرانی جذابتر است که طراحی تاشو، قابلیت حمل و عکاسی خلاقانه را در اولویت قرار میدهند.
در نهایت، بهترین انتخاب برای شما همان مدلی است که امکانات موردنیازتان را با هزینه منطقی در اختیارتان قرار دهد. بنابراین پیش از خرید، مشخص کنید دوربین، اندازه نمایشگر، وزن، قدرت پردازشی، قابلیت تاشو یا S Pen کدامیک برایتان اهمیت بیشتری دارد.
بهترین گوشی پرچمدار سامسونگ در سال 2026 کدام است؟Galaxy S26 Ultra کاملترین گوشی پرچمدار سامسونگ در سال 2026 است و امکاناتی مانند دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، نمایشگر 6.9 اینچی، باتری 5000 میلیآمپرساعتی و پشتیبانی از S Pen دارد.
Galaxy S26 Ultra بهتر است یا Galaxy S26+؟S26 Ultra از نظر دوربین، S Pen، نمایشگر و برخی امکانات سختافزاری کاملتر است. در مقابل، S26+ برای کاربری که نمایشگر بزرگ میخواهد اما به تمام قابلیتهای Ultra نیاز ندارد، انتخاب متعادلتری محسوب میشود.
بهترین گوشی سامسونگ برای کسانی که گوشی کوچک میخواهند کدام است؟Galaxy S26 با نمایشگر 6.3 اینچی و وزن 167 گرم، گزینه مناسبی برای کسانی است که گوشی سبک و جمعوجور میخواهند.
بهترین گوشی تاشوی سامسونگ در سال 2026 کدام است؟Galaxy Z Fold7 و Galaxy Z Flip7 دو تجربه متفاوت ارائه میکنند. Fold7 برای نمایشگر بزرگ، بهرهوری و چندوظیفگی مناسبتر است، در حالی که Flip7 روی طراحی تاشوی جمعوجور، قابلیت حمل و FlexCam تمرکز دارد.
کدام گوشی پرچمدار سامسونگ دوربین بهتری دارد؟Galaxy S26 Ultra از نظر مجموعه دوربین کاملتر است و دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، دوربین فوقعریض 50 مگاپیکسلی و دو دوربین تلهفوتو دارد.
آیا Galaxy S26 برای استفاده روزمره مناسب است؟بله. Galaxy S26 یک گوشی پرچمدار جمعوجور است که نمایشگر 120 هرتزی، دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و سختافزار ردهبالا را در بدنهای سبکتر ارائه میکند.

آیا الان زمان مناسبی برای خرید گوشی است؟
در این مقاله تأثیر قیمت دلار، قیمت طلا و سکه امروز و قیمت خودرو امروز بر بازار موبایل را بررسی میکنیم و بهترین زمان خرید گوشی را توضیح میدهیم.
بررسی تأثیر قیمت دلار، طلا و خودرو بر بازار موبایل
بازار موبایل ایران همواره تحت تأثیر عوامل مختلف اقتصادی قرار داشته است. بسیاری از خریداران پیش از انتخاب و خرید یک گوشی جدید، این سؤال را مطرح میکنند که آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید است یا بهتر است منتظر کاهش قیمتها بمانند؟
این سؤال زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که همزمان شاهد نوسانات شدید نرخ ارز، تغییرات مداوم در قیمت طلا و سکه امروز و حتی افزایش یا کاهش قیمت خودرو امروز باشیم. در چنین شرایطی تصمیمگیری برای خرید کالاهای دیجیتال، بهویژه تلفن همراه، برای بسیاری از افراد دشوار میشود.
در این مقاله از موبوصدرا به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت گوشی موبایل، ارتباط بازار موبایل با سایر بازارهای اقتصادی و بهترین زمان خرید گوشی خواهیم پرداخت.
چرا قیمت گوشی در ایران دائماً تغییر میکند؟
برخلاف بسیاری از کالاهای مصرفی، بخش بزرگی از تلفنهای همراه موجود در بازار ایران وارداتی هستند. به همین دلیل قیمت نهایی آنها مستقیماً از چند عامل اصلی تأثیر میگیرد:
1- نرخ ارز
مهمترین عامل تعیینکننده قیمت موبایل در ایران نرخ ارز است. افزایش قیمت دلار معمولاً باعث افزایش هزینه واردات و در نتیجه رشد قیمت گوشیهای موبایل میشود.
2- هزینههای واردات و رجیستری
هزینههای گمرکی، مالیات، عوارض، حمل کالا، هزینه های انبارداری و هزینه رجیستری نیز در قیمت نهایی محصولات تأثیر مستقیم دارند.
3- میزان عرضه و تقاضا
هر زمان تقاضا برای مدل خاصی افزایش پیدا کند، حتی بدون تغییر نرخ ارز نیز ممکن است قیمت آن افزایش یابد. بیشتر مواقع افراد با ورود نسل جدید برندها بدون حتی نیاز واقعی ، به فکر خرید نسل جدید می افتند . برای مثال مقایسه گوشی های S25 Ultra و S26 Ultra طبیعتا کاربر مشتاق تکنولوژی را به سمت نسل جدیدتر سوق خواهد داد .
4- شرایط اقتصادی کشور
تورم عمومی، سیاستهای تجاری و شرایط اقتصادی نیز نقش مهمی در قیمت کالاهای دیجیتال دارند.
5- ارتباط قیمت دلار با قیمت گوشی موبایل
یکی از رایجترین عباراتی که کاربران جستجو میکنند «تأثیر دلار بر قیمت گوشی» است.
واقعیت این است که قیمت اکثر گوشیهای موجود در بازار بر اساس دلار محاسبه میشود. به همین دلیل:
- افزایش نرخ دلار معمولاً باعث رشد قیمت گوشی میشود.
- ثبات نرخ ارز باعث تثبیت قیمتها میشود.
- کاهش قابل توجه دلار میتواند زمینه کاهش قیمت برخی مدلها را فراهم کند.
با این حال کاهش نرخ ارز همیشه به معنای کاهش فوری قیمت موبایل نیست، زیرا موجودی انبارها و هزینههای قبلی واردکنندگان نیز در قیمت نهایی اثرگذار هستند.
آیا قیمت طلا و سکه امروز روی بازار موبایل تأثیر دارد؟
در نگاه اول ممکن است تصور شود بازار طلا و موبایل ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارند؛ اما در عمل این دو بازار از نظر رفتار سرمایهگذاران به هم مرتبط هستند.
زمانی که قیمت طلا و سکه امروز با رشد قابل توجهی مواجه میشود، بخشی از سرمایه مردم به سمت بازارهای سرمایهای مانند طلا حرکت میکند. در نتیجه تقاضا برای خرید کالاهای مصرفی کاهش مییابد.
از سوی دیگر زمانی که بازار طلا وارد دوره ثبات میشود، بخشی از نقدینگی به سمت خرید کالاهای مورد نیاز از جمله تلفن همراه بازمیگردد.
به همین دلیل فعالان بازار موبایل معمولاً روند قیمت طلا و سکه را نیز زیر نظر دارند.
قیمت خودرو امروز چه ارتباطی با بازار موبایل دارد؟
شاید عجیب به نظر برسد اما بسیاری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند بازار خودرو، طلا، ارز و موبایل تا حدی تحت تأثیر یکدیگر قرار دارند.
وقتی قیمت خودرو امروز افزایش پیدا میکند، معمولاً نشانهای از رشد انتظارات تورمی در جامعه است. در چنین شرایطی فروشندگان کالاهای مختلف نیز قیمتهای خود را با احتیاط بیشتری تنظیم میکنند.
در مقابل، زمانی که بازار خودرو به ثبات میرسد، سایر بازارها نیز معمولاً آرامش بیشتری را تجربه میکنند.
به همین دلیل بررسی روند قیمت خودرو میتواند دید بهتری نسبت به وضعیت کلی اقتصاد و بازار موبایل ارائه دهد.
آیا بهتر است برای کاهش قیمت گوشی صبر کنیم؟
یکی از اشتباهات رایج خریداران این است که تصور میکنند قیمت گوشی در آینده حتماً کاهش خواهد یافت.
واقعیت این است که پیشبینی دقیق بازار موبایل تقریباً غیرممکن است.
اگر گوشی مورد نیاز شما برای کار، تحصیل، تولید محتوا، کسبوکار یا ارتباطات روزمره اهمیت دارد، به تعویق انداختن خرید همیشه تصمیم درستی نیست.
در بسیاری از مواقع افرادی که چند ماه منتظر کاهش قیمت میمانند، در نهایت همان محصول را با قیمت بالاتری خریداری میکنند.
بهترین زمان خرید گوشی چه زمانی است؟
اگر قصد خرید تلفن همراه دارید، بهتر است به جای تمرکز صرف بر پیشبینی قیمتها، به این موارد توجه کنید:
نیاز واقعی خود را مشخص کنید
قبل از هر چیز مشخص کنید گوشی را برای چه کاری نیاز دارید:
- استفاده روزمره
- عکاسی و فیلمبرداری
- بازی
- تولید محتوا
- فعالیتهای تجاری
بودجه مشخصی تعیین کنید
تعیین سقف بودجه باعث میشود انتخاب منطقیتری داشته باشید.
از فروشگاه معتبر خرید کنید
اعتبار فروشنده اهمیت بسیار زیادی دارد. گارانتی معتبر، اصالت کالا و پشتیبانی پس از فروش باید در اولویت قرار داشته باشند.
مدلهای جدید را بررسی کنید
در بسیاری از مواقع ورود نسل جدید یک گوشی باعث تعدیل قیمت نسل قبلی میشود.
چرا خرید از موبوصدرا انتخاب مناسبی است؟
در موبوصدرا تلاش میکنیم تجربهای مطمئن، شفاف و حرفهای از خرید آنلاین موبایل را برای کاربران فراهم کنیم.
مزایای خرید از موبوصدرا:
- عرضه گوشیهای موبایل از برندهای معتبر
- ارائه مشخصات فنی کامل محصولات
- قیمتگذاری رقابتی
- ارسال سریع سفارشها
- پشتیبانی مشتریان
- دسترسی آسان به جدیدترین مدلهای بازار
هدف ما این است که کاربران بتوانند بدون دغدغه و با اطمینان کامل، بهترین انتخاب را متناسب با بودجه و نیاز خود انجام دهند.
جمعبندی:
بازار موبایل ایران تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، شرایط اقتصادی، قیمت طلا و سکه امروز و حتی قیمت خودرو امروز قرار دارد.
اگرچه بررسی این بازارها میتواند درک بهتری از شرایط اقتصادی ارائه دهد، اما تصمیمگیری برای خرید گوشی باید بر اساس نیاز واقعی، بودجه و شرایط فعلی بازار انجام شود.
در بسیاری از موارد انتظار طولانی برای کاهش قیمتها نتیجه مطلوبی به همراه ندارد و ممکن است هزینه خرید در آینده بیشتر شود.
بنابراین اگر به یک گوشی جدید نیاز دارید، انتخاب یک فروشگاه معتبر و خرید آگاهانه میتواند بهترین تصمیم باشد.
سوالات متداول
1- آیا قیمت گوشی مستقیماً به قیمت دلار وابسته است؟
بله. بخش زیادی از گوشیهای موجود در بازار وارداتی هستند و تغییرات نرخ ارز تأثیر مستقیمی بر قیمت آنها دارد.
2- آیا کاهش قیمت طلا باعث ارزان شدن گوشی میشود؟
خیر. ارتباط مستقیمی وجود ندارد اما شرایط کلی اقتصاد و رفتار سرمایهگذاران میتواند روی بازار موبایل اثرگذار باشد.
3- آیا الان زمان مناسبی برای خرید گوشی است؟
اگر نیاز واقعی به گوشی دارید و بودجه شما آماده است، معمولاً خرید بهموقع منطقیتر از انتظار نامشخص برای کاهش قیمتهاست.
4- از کجا گوشی اصل و معتبر خریداری کنیم؟
خرید از فروشگاههای معتبر و دارای سابقه مشخص، بهترین راه برای اطمینان از اصالت کالا و دریافت خدمات مناسب است.

راهنمای خرید گوشی در سال 1405
اگر قصد خرید گوشی موبایل دارید، انتخاب بهترین گوشی برای هر بودجه میتواند یکی از مهمترین تصمیمهای شما باشد. با توجه به تنوع بسیار زیاد مدلهای موجود در بازار، انتخاب یک گوشی مناسب همیشه ساده نیست. علاوه بر این، قیمت گوشی در ایران به عواملی مانند نرخ ارز، واردات، رجیستری و شرایط بازار بستگی دارد. بنابراین ممکن است یک مدل در یک بازه زمانی ارزش خرید بالایی داشته باشد و مدتی بعد گزینههای بهتری وارد بازار شوند.
از طرف دیگر، صرفاً گرانتر بودن یک گوشی به معنی بهتر بودن آن نیست. در واقع، بهترین گوشی برای هر بودجه مدلی است که بتواند با توجه به میزان هزینه شما، بهترین ترکیب از پردازنده، نمایشگر، دوربین، باتری، حافظه و کیفیت ساخت را ارائه دهد.
به همین دلیل، در این مقاله از موبوصدرا قصد داریم بازههای مختلف قیمتی را بررسی کنیم و توضیح دهیم که هنگام خرید گوشی در سال 1405 باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. در نتیجه، اگر قصد دارید با بودجه مشخص بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید، تا پایان این راهنما همراه ما باشید. 📱
وضعیت بازار موبایل در سال 1405بازار موبایل در سال 1405 مانند سالهای گذشته تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از یک طرف، نرخ ارز روی قیمت گوشیهای وارداتی تأثیر مستقیم میگذارد و از طرف دیگر، هزینه واردات، رجیستری و موجودی فروشگاهها نیز میتواند قیمت نهایی محصولات را تغییر دهد.
علاوه بر این، برندهای مختلف مانند سامسونگ، شیائومی، اپل، پوکو و برخی برندهای دیگر، مدلهای متنوعی را در بازههای قیمتی متفاوت عرضه میکنند. بنابراین کاربران میتوانند با توجه به بودجه و نیاز خود گزینههای متعددی را بررسی کنند.
از سوی دیگر، در سال 1405 تنها مشخصات سختافزاری اهمیت ندارد. برای مثال، پشتیبانی نرمافزاری، کیفیت نمایشگر، سرعت شارژ، کیفیت دوربین و حتی ارزش فروش مجدد نیز میتوانند در تصمیم نهایی تأثیرگذار باشند.
در نتیجه، برای پیدا کردن بهترین گوشی برای هر بودجه بهتر است تنها به قیمت نگاه نکنید و مجموعه امکانات دستگاه را در کنار قیمت آن بررسی کنید.
بهترین گوشی تا 50 میلیون توماناگر بودجه شما تا حدود 50 میلیون تومان است، انتخاب بهترین گوشی برای هر بودجه بیشتر به مدلهای اقتصادی و میانردههای ابتدایی محدود میشود.
با این حال، در این محدوده میتوان گوشیهایی پیدا کرد که برای استفاده روزمره عملکرد مناسبی دارند. برای مثال، اگر استفاده اصلی شما شامل تماس، پیامرسانی، شبکههای اجتماعی، تماشای ویدئو و وبگردی است، نیازی نیست حتماً سراغ گوشیهای بسیار گرانقیمت بروید.
علاوه بر این، در این بازه بهتر است به جای تمرکز بیش از حد روی تعداد مگاپیکسل دوربین، به کیفیت کلی گوشی توجه کنید.
ویژگیهای مهم گوشی تا 50 میلیون توماننمایشگر باکیفیتباتری مناسبپردازنده قابل قبولحداقل 128 گیگابایت حافظهرم مناسبکیفیت ساخت قابل قبولپشتیبانی نرمافزاری مناسببنابراین، اگر استفاده شما معمولی است، یک گوشی اقتصادی با مشخصات متعادل میتواند کاملاً نیازهایتان را برطرف کند.
بهترین گوشی تا 70 میلیون تومانبا افزایش بودجه، انتخابهای بیشتری در اختیار شما قرار میگیرد. در بازه تا 70 میلیون تومان، علاوه بر مدلهای اقتصادی، میتوان سراغ برخی گوشیهای میانرده قدرتمندتر نیز رفت.
از طرف دیگر، نمایشگرهای AMOLED و نرخ نوسازی بالاتر در این محدوده بیشتر دیده میشوند. همچنین برخی مدلها دوربینهای قدرتمندتر و پردازندههای سریعتری ارائه میدهند.
اگر زیاد با گوشی بازی میکنید، بهتر است در این بازه به پردازنده توجه ویژهای داشته باشید. علاوه بر این، ظرفیت باتری و سیستم خنککننده نیز میتواند روی تجربه بازی تأثیرگذار باشد.
در نتیجه، این بازه برای کاربرانی مناسب است که علاوه بر استفاده روزمره، به بازی، عکاسی و اجرای برنامههای سنگینتر نیز علاقه دارند.
بهترین گوشی تا 100 میلیون توماندر بازه قیمتی تا 100 میلیون تومان، انتخاب بهترین گوشی برای هر بودجه وارد سطح میانردههای قدرتمند و برخی مدلهای نزدیک به پرچمدار میشود.
در این محدوده معمولاً میتوانید گوشیهایی با نمایشگرهای بسیار باکیفیت، پردازندههای قدرتمند، دوربینهای حرفهایتر و حافظه داخلی بالاتر پیدا کنید.
علاوه بر این، برخی مدلهای این رده از امکاناتی مانند:
نمایشگر AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزدوربین اصلی قدرتمندلرزشگیر اپتیکالشارژ سریع5Gحافظه 256 گیگابایترم 8 یا 12 گیگابایتپشتیبانی میکنند.
بنابراین اگر علاوه بر استفاده روزمره، تولید محتوا، عکاسی، بازی یا ویرایش ویدئو انجام میدهید، این بازه میتواند انتخابهای بسیار جذابی داشته باشد.
بهترین گوشی بالای 100 میلیون توماناگر بودجه شما بیشتر از 100 میلیون تومان است، وارد محدوده گوشیهای پرچمدار میشوید. در این شرایط، برندهایی مانند اپل و سامسونگ گزینههای بسیار قدرتمندی در اختیار کاربران قرار میدهند.
از طرف دیگر، گوشیهای پرچمدار معمولاً از جدیدترین پردازندهها، بهترین نمایشگرها و سیستمهای دوربین پیشرفته استفاده میکنند.
برای مثال، در این دسته میتوان به ویژگیهایی مانند پردازندههای پرقدرت، نمایشگرهای LTPO AMOLED، دوربینهای تلهفوتو حرفهای، فیلمبرداری باکیفیت و قابلیتهای هوش مصنوعی اشاره کرد.
با این حال، اگر استفاده شما فقط شامل شبکههای اجتماعی و پیامرسانی است، پرداخت هزینه بسیار بالا برای چنین گوشیهایی لزوماً منطقی نیست.
در نتیجه، بهترین گوشی برای هر بودجه همیشه گرانترین گوشی نیست؛ بلکه مدلی است که بیشترین امکانات موردنیاز شما را با هزینه منطقی ارائه کند.
آیفون بخریم یا سامسونگ؟یکی از پرتکرارترین سؤالات کاربران هنگام خرید گوشی این است که آیفون بهتر است یا سامسونگ؟
پاسخ این سؤال کاملاً به نیاز و بودجه شما بستگی دارد.
مزایای آیفونعملکرد قدرتمندهماهنگی عالی سختافزار و نرمافزارپشتیبانی نرمافزاری مناسبکیفیت بالای فیلمبرداریاکوسیستم قدرتمند اپلارزش فروش مجدد مناسباز طرف دیگر، محدودیتهایی مانند قیمت بالا و برخی محدودیتهای نرمافزاری باعث میشود آیفون برای همه کاربران بهترین انتخاب نباشد.
مزایای سامسونگدر مقابل، سامسونگ تنوع بسیار بیشتری دارد. علاوه بر این، این برند تقریباً در تمام بازههای قیمتی مدلهای مختلفی عرضه میکند.
نمایشگرهای باکیفیتتنوع مدل بالاامکانات نرمافزاری متنوعقابلیت Galaxy AI در مدلهای سازگاردوربینهای قدرتمندتنوع قیمتبنابراین، اگر به دنبال تنوع و انتخاب بیشتر هستید، سامسونگ گزینه جذابی است؛ اما اگر اکوسیستم اپل و iOS برایتان اهمیت دارد، آیفون میتواند انتخاب مناسبتری باشد.
بهترین برندهای موبایل در ایرانبرای انتخاب بهترین گوشی برای هر بودجه، شناخت برندهای مختلف نیز اهمیت زیادی دارد.
سامسونگگوشیهای سامسونگ در موبوصدرا
سامسونگ یکی از محبوبترین برندهای بازار ایران است و مدلهای متنوعی در رده اقتصادی، میانرده و پرچمدار دارد.
شیائومیگوشیهای شیائومی در موبوصدرا
شیائومی معمولاً به دلیل ارائه سختافزار قدرتمند با قیمت رقابتی شناخته میشود. بنابراین برای کاربرانی که ارزش خرید اهمیت زیادی دارد، این برند گزینه قابل توجهی است.
اپلاپل بیشتر در بخش گوشیهای ردهبالا فعالیت میکند. در نتیجه، آیفون برای کاربرانی که به کیفیت ساخت، فیلمبرداری، عملکرد و اکوسیستم اپل اهمیت میدهند، گزینه جذابی محسوب میشود.
پوکوپوکو نیز یکی از برندهای محبوب برای کاربران علاقهمند به بازی است. این برند معمولاً تلاش میکند پردازنده قدرتمند را با قیمت رقابتی ارائه دهد.
بهترین گوشی برای بازی کدام است؟اگر هدف اصلی شما از خرید گوشی، بازی کردن است، باید قبل از هر چیز پردازنده را بررسی کنید.
علاوه بر این، GPU، سیستم خنککننده، ظرفیت باتری و نرخ نوسازی نمایشگر نیز اهمیت زیادی دارند.
برای مثال، یک گوشی با نمایشگر 120 هرتز و پردازنده قدرتمند میتواند تجربه روانتری در بازی ایجاد کند. همچنین باتری بزرگتر باعث میشود مدت بیشتری بدون شارژر بازی کنید.
با این حال، تنها عدد نرخ نوسازی نمایشگر کافی نیست. در واقع، پردازنده باید توانایی تولید فریم مناسب را نیز داشته باشد.
بنابراین هنگام انتخاب گوشی گیمینگ، بهتر است عملکرد واقعی دستگاه در بازیهای موردنظر خود را بررسی کنید.
بهترین گوشی برای عکاسی و تولید محتوااگر تولید محتوا انجام میدهید، دوربین یکی از مهمترین معیارهای خرید خواهد بود.
با این وجود، تعداد مگاپیکسل تنها معیار تعیینکننده کیفیت دوربین نیست. اندازه سنسور، لرزشگیر اپتیکال، پردازش تصویر، کیفیت فیلمبرداری و عملکرد دوربین در نور کم نیز اهمیت زیادی دارند.
علاوه بر این، برای تولیدکنندگان محتوا دوربین سلفی، کیفیت میکروفون و قدرت پردازنده نیز اهمیت دارد.
در نتیجه اگر قصد دارید با گوشی برای اینستاگرام، یوتیوب یا شبکههای اجتماعی محتوا تولید کنید، بهتر است مجموعه دوربین و امکانات فیلمبرداری را بررسی کنید.
بهترین گوشی برای استفاده روزمرهبرای استفاده روزمره، الزاماً به قدرتمندترین پردازنده بازار نیاز ندارید.
اگر استفاده شما شامل واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، وبگردی، تماس و تماشای ویدئو است، یک گوشی میانرده مناسب میتواند کاملاً کافی باشد.
علاوه بر این، در چنین شرایطی باتری خوب و نمایشگر باکیفیت ممکن است بیشتر از قدرت پردازنده اهمیت داشته باشند.
بنابراین قبل از خرید، ابتدا نوع استفاده خود را مشخص کنید و سپس سراغ انتخاب مدل بروید.
برای خرید گوشی چقدر رم نیاز داریم؟مقدار رم یکی دیگر از مواردی است که هنگام انتخاب بهترین گوشی برای هر بودجه باید بررسی شود.
به طور کلی:
4 گیگابایت: مناسب استفاده بسیار سبک6 گیگابایت: مناسب استفاده روزمره8 گیگابایت: انتخاب مناسب برای اکثر کاربران12 گیگابایت و بیشتر: مناسب کاربران حرفهای و بازیهای سنگینالبته مقدار رم به تنهایی تعیینکننده سرعت گوشی نیست. علاوه بر این، نوع حافظه، پردازنده و بهینهسازی نرمافزار نیز تأثیر زیادی دارند.
در نتیجه برای بیشتر کاربران، 8 گیگابایت رم میتواند تعادل خوبی میان قیمت و عملکرد ایجاد کند.
128 یا 256 گیگابایت؛ کدام حافظه بهتر است؟اگر استفاده معمولی دارید، 128 گیگابایت میتواند برای شما کافی باشد.
با این حال، اگر عکس و فیلم زیادی ذخیره میکنید یا بازیهای حجیم نصب میکنید، 256 گیگابایت انتخاب منطقیتری خواهد بود.
علاوه بر این، فایلهای ویدئویی باکیفیت و برنامههای امروزی حجم زیادی دارند. بنابراین خرید حافظه بیشتر میتواند باعث شود چند سال بعد با مشکل کمبود فضا مواجه نشوید.
در نتیجه، اگر اختلاف قیمت نسخه 128 و 256 گیگابایتی زیاد نیست، معمولاً ظرفیت 256 گیگابایت انتخاب آیندهنگرانهتری است.
قبل از خرید گوشی به چه نکاتی توجه کنیم؟قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، بهتر است چند مورد مهم را بررسی کنید.
1. بودجه واقعی خود را مشخص کنیدابتدا مشخص کنید حداکثر چه مبلغی میخواهید هزینه کنید.
2. نوع استفاده را مشخص کنیدآیا گوشی را برای بازی میخواهید یا عکاسی؟ آیا استفاده شما معمولی است یا تولید محتوا انجام میدهید؟
3. پردازنده را بررسی کنیداگر عملکرد برایتان اهمیت دارد، پردازنده را در اولویت قرار دهید.
4. نمایشگر را بررسی کنیدنوع پنل، نرخ نوسازی، روشنایی و وضوح نمایشگر را بررسی کنید.
5. باتری را فراموش نکنیدظرفیت باتری و سرعت شارژ میتوانند تجربه استفاده روزانه را کاملاً تغییر دهند.
6. حافظه مناسب انتخاب کنیداگر فایلهای زیادی ذخیره میکنید، نسخه 256 گیگابایتی را در اولویت قرار دهید.
7. رجیستری و گارانتی را بررسی کنیددر نهایت، حتماً از فروشگاه معتبر خرید کنید و وضعیت رجیستری و ضمانت محصول را بررسی کنید.
قیمت گوشی امروز را از کجا ببینیم؟قیمت گوشی موبایل در ایران ثابت نیست و ممکن است به دلیل تغییر نرخ ارز، موجودی بازار و شرایط واردات تغییر کند.
بنابراین اگر قصد خرید دارید، بهتر است قیمت را درست در زمان خرید بررسی کنید.
از طرف دیگر، مقایسه چند مدل در یک بازه قیمتی میتواند به شما کمک کند انتخاب منطقیتری داشته باشید.
برای مشاهده محصولات و بررسی قیمت روز میتوانید به فروشگاه موبوصدرا مراجعه کنید.
همچنین پیشنهاد میکنیم قبل از خرید، مقاله راهنمای خرید گوشی در سال 1405 را نیز مطالعه کنید.
جمعبندی؛ بهترین گوشی برای هر بودجه کدام است؟در نهایت، پیدا کردن بهترین گوشی برای هر بودجه به چند عامل اصلی بستگی دارد؛ از جمله بودجه، نوع استفاده، برند موردعلاقه و امکاناتی که از گوشی انتظار دارید.
اگر بودجه محدودی دارید، گوشیهای اقتصادی میتوانند نیازهای روزمره شما را برطرف کنند. در مقابل، با افزایش بودجه، مدلهای میانرده قدرتمندتر و سپس گوشیهای پرچمدار در دسترس قرار میگیرند.
علاوه بر این، نباید صرفاً به تبلیغات یا تعداد مگاپیکسل توجه کنید. بلکه بهتر است پردازنده، نمایشگر، دوربین، باتری، حافظه، کیفیت ساخت و پشتیبانی نرمافزاری را در کنار قیمت بررسی کنید.
بنابراین اگر میخواهید در سال 1405 بهترین انتخاب را داشته باشید، ابتدا نیاز خود را مشخص کنید، سپس بودجه را تعیین کنید و در نهایت چند مدل مناسب را با یکدیگر مقایسه کنید.
موبوصدرا نیز با ارائه مدلهای مختلف از برندهایی مانند سامسونگ، شیائومی و سایر برندهای محبوب، میتواند مسیر انتخاب و خرید گوشی را برای شما سادهتر کند. 📱✨

بررسی ایرپاد پرو 3 اپل؛ مشخصات، کیفیت صدا، قابلیتها و ارزش خرید
ایرپاد پرو 3 اپل (Apple AirPods Pro 3) یکی از محصولات ردهبالای اپل در بازار هندزفریهای بیسیم است که با تمرکز بر کیفیت صدا، حذف نویز فعال، راحتی استفاده و قابلیتهای هوشمند معرفی شده است. این مدل در سپتامبر 2025 رونمایی شد و در مقایسه با نسل قبلی، تغییراتی در طراحی، عملکرد حذف نویز، شارژدهی و امکانات مرتبط با سلامت و ورزش دارد. بنابراین اگر قصد خرید یک هندزفری پریمیوم را دارید، بهتر است پیش از تصمیمگیری با قابلیتهای واقعی این محصول آشنا شوید.
با این حال، مشخصات فنی بهتنهایی برای قضاوت درباره ارزش خرید کافی نیستند. سازگاری با گوشی، کیفیت مکالمه، راحتی قرارگیری در گوش، قیمت و امکاناتی که واقعاً از آنها استفاده میکنید نیز اهمیت دارند. از طرفی، بعضی قابلیتهای پیشرفته AirPods Pro 3 به دستگاههای اپل، نسخه نرمافزاری مناسب و پشتیبانی منطقهای وابسته هستند. به همین دلیل، در این بررسی از موبوصدرا، بخشهای مهم این هندزفری را بررسی میکنیم تا مشخص شود برای چه کسانی انتخاب مناسبی است.
ایرپاد پرو 3 اپل چه ویژگیهایی دارد؟
AirPods Pro 3 نسل جدید هندزفریهای توگوشی حرفهای اپل است که طراحی آن برای قرارگیری مطمئنتر در گوش بازنگری شده است. همچنین این مدل از حذف نویز فعال، صدای فضایی شخصیسازیشده، حالت شفافیت، کنترل لمسی و قابلیتهای هوشمند متعددی پشتیبانی میکند.
از نظر سختافزاری، تراشه H2 اپل وظیفه پردازش صوتی را بر عهده دارد. علاوه بر آن، کیس شارژ به تراشه نسل دوم Ultra Wideband مجهز شده است که در قابلیتهای مکانیابی دقیقتر نقش دارد. بنابراین AirPods Pro 3 فقط برای گوش دادن به موسیقی طراحی نشده و امکاناتی مانند ردیابی با قابلیت Find My و تعامل بهتر با دستگاههای اپل را نیز ارائه میدهد.
یکی از تغییرات مهم این نسل، اضافه شدن حسگر ضربان قلب برای تمرینهای ورزشی است. همچنین پشتیبانی از Live Translation امکان ترجمه زنده مکالمه میان زبانهای پشتیبانیشده را فراهم میکند. با این وجود، دسترسی به این امکانات به شرایط نرمافزاری و منطقهای وابسته است و نباید انتظار داشت تمام قابلیتها روی هر گوشی به یک شکل فعال باشند.
طراحی و کیفیت ساخت ایرپاد پرو 3</span>
طراحی هندزفری روی راحتی استفاده روزانه تأثیر مستقیمی دارد. حتی اگر کیفیت صدا عالی باشد، قرارگیری نامناسب گوشیها در گوش میتواند تجربه استفاده را ضعیف کند. به همین دلیل، اپل در AirPods Pro 3 شکل داخلی گوشیها و طراحی سریهای سیلیکونی را بازنگری کرده است.
این مدل با سریهای سیلیکونی در پنج اندازه XXS، XS، S، M و L عرضه میشود. در نتیجه، کاربران انتخابهای بیشتری برای پیدا کردن اندازه مناسب دارند. همچنین اپل از سریهایی با ترکیب سیلیکون و فوم استفاده کرده است تا تناسب و پایداری بهتری ایجاد شود.
از طرفی، اندازه مناسب سریها فقط به راحتی مربوط نیست. اگر سری بهدرستی داخل گوش قرار بگیرد، عایقسازی غیرفعال بهتری ایجاد میشود و عملکرد حذف نویز نیز میتواند مؤثرتر باشد. بنابراین بهتر است هنگام راهاندازی دستگاه، اندازههای مختلف را امتحان کنید و فقط بر اساس ظاهر یا اندازه پیشفرض تصمیم نگیرید.
هر گوشی حدود 5.55 گرم وزن دارد و کیس شارژ نیز تقریباً 44 گرم است. به همین دلیل، حمل روزانه آنها در کیف یا جیب معمولاً آسان خواهد بود. البته راحتی نهایی به فرم گوش هر فرد بستگی دارد و حتی طراحی ارگونومیک نیز نمیتواند تناسب یکسانی را برای همه تضمین کند.
مقاومت در برابر آب و گردوغبار
AirPods Pro 3 و کیس شارژ آن دارای استاندارد IP57 برای مقاومت در برابر گردوغبار، تعریق و آب هستند. بنابراین استفاده از آنها هنگام تمرین ورزشی یا در شرایطی که احتمال تعریق وجود دارد، با اطمینان بیشتری همراه است.
با این حال، مقاومت در برابر آب به معنای ضدآب بودن کامل نیست. به همین دلیل، نباید هندزفری را برای شنا، دوش گرفتن یا غوطهوری عمدی در آب مناسب فرض کنید. همچنین مقاومت محصولات در اثر فرسودگی، ضربه و استفاده طولانیمدت ممکن است کاهش پیدا کند.
کیفیت صدای AirPods Pro 3 چگونه است
کیفیت صدا یکی از مهمترین معیارها برای خرید یک هندزفری گرانقیمت است. AirPods Pro 3 از درایور اختصاصی با دامنه حرکتی بالا و تقویتکننده با دامنه دینامیکی بالا استفاده میکند. علاوه بر این، قابلیت Adaptive EQ صدا را متناسب با شرایط قرارگیری هندزفری در گوش تنظیم میکند.
در استفاده روزمره، این مجموعه قابلیتها با هدف ارائه صدایی متعادل، جزئیات مناسب و تفکیک بهتر بخشهای مختلف موسیقی طراحی شده است. برای مثال، هنگام گوش دادن به موسیقی پاپ، وضوح صدای خواننده و حضور بیس اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر، در موسیقیهای ارکسترال یا قطعاتی که سازهای متعددی دارند، تفکیک صدا و وضوح جزئیات نقش پررنگتری پیدا میکند.
همچنین صدای فضایی شخصیسازیشده با قابلیت ردیابی حرکت سر به ایجاد تجربهای فراگیرتر کمک میکند. این ویژگی در محتوای سازگار میتواند حس قرارگیری صدا در اطراف شنونده را تقویت کند. با این حال، نتیجه نهایی به نوع محتوا، تنظیمات و سلیقه شنونده بستگی دارد.
نکته مهم این است که کیفیت صدا را نباید فقط بر اساس اعداد یا نام فناوریها سنجید. اندازه مناسب سری، تنظیمات اکولایزر، نوع موسیقی و حتی کیفیت فایل صوتی نیز بر تجربه شنیدن تأثیر دارند. بنابراین اگر بیشتر موسیقی گوش میدهید، بهتر است عملکرد محصول را با سبکهای موردعلاقه خودتان ارزیابی کنید.
حذف نویز فعال در ایرپاد پرو 3
حذف نویز فعال یا ANC یکی از ویژگیهای اصلی AirPods Pro 3 است. این فناوری با استفاده از میکروفونها و پردازش صوتی، صدای محیط را تشخیص میدهد و برای کاهش بخش قابلتوجهی از نویز پسزمینه عمل میکند.
اپل اعلام کرده است که حذف نویز AirPods Pro 3 تا دو برابر بهتر از نسل قبلی AirPods Pro و تا چهار برابر بهتر از نسل اولیه AirPods Pro است. این اعداد به آزمونهای خود شرکت مربوط میشوند؛ بنابراین عملکرد واقعی میتواند با توجه به محیط، نحوه قرارگیری هندزفری و نوع صدای مزاحم متفاوت باشد.
برای مثال، هنگام سفر با اتوبوس یا هواپیما، صدای یکنواخت موتور از جمله صداهایی است که حذف نویز فعال میتواند در کاهش آن مؤثر باشد. همچنین در محیطهای شلوغ، صدای پسزمینه ممکن است کمتر مزاحم گوش دادن به موسیقی شود. با این حال، ANC تمام صداها را بهطور کامل حذف نمیکند و نباید از آن انتظار سکوت مطلق داشت.
حالت شفافیت چه کاربردی دارد؟
در بعضی موقعیتها، حذف کامل صدای محیط انتخاب مناسبی نیست. برای نمونه، هنگام پیادهروی در خیابان یا صحبت با اطرافیان، شنیدن صداهای بیرونی اهمیت دارد. در چنین شرایطی، حالت Transparency صدای محیط را از طریق میکروفونها به گوش منتقل میکند.
علاوه بر آن، قابلیت Conversation Awareness میتواند هنگام شروع صحبت کاربر، صدای رسانه را کاهش دهد و توجه بیشتری به مکالمه اختصاص دهد. بنابراین لازم نیست برای هر گفتوگوی کوتاه، هندزفری را از گوش خارج کنید.
در کنار این قابلیتها، Adaptive Audio به تنظیم خودکار ترکیبی از حذف نویز و شنیدن صدای محیط کمک میکند. البته نتیجه این ویژگیها به تنظیمات دستگاه و نسخه نرمافزاری بستگی دارد.
باتری و شارژدهی ایرپاد پرو 3
شارژدهی یکی از بخشهایی است که در انتخاب هندزفری بیسیم نباید نادیده گرفته شود. طبق مشخصات رسمی اپل، AirPods Pro 3 با فعال بودن حذف نویز، در شرایط اعلامشده تا 8 ساعت پخش صدا با یک بار شارژ ارائه میدهد. اگر صدای فضایی و ردیابی حرکت سر همزمان فعال باشند، این عدد به حداکثر 7.5 ساعت میرسد.
از طرف دیگر، هنگام استفاده از حسگر ضربان قلب در تمرینهای ورزشی، مدت پخش اعلامشده تا 6.5 ساعت است. بنابراین نوع استفاده و فعال بودن قابلیتهای مختلف روی شارژدهی اثر میگذارد.
کیس شارژ نیز با احتساب شارژهای مجدد، تا 24 ساعت زمان شنیدن با فعال بودن ANC فراهم میکند. همچنین اپل اعلام کرده است که پنج دقیقه قرار دادن هندزفری در کیس میتواند حدود یک ساعت زمان شنیدن فراهم کند.
با این حال، این اعداد حداکثرهای اعلامشده توسط سازنده هستند و لزوماً با استفاده واقعی همه کاربران یکسان نخواهند بود. میزان صدا، کیفیت اتصال، نوع محتوا و شرایط باتری میتوانند بر نتیجه تأثیر بگذارند. بنابراین اگر روزانه چندین ساعت موسیقی گوش میدهید، بهتر است این تفاوت میان شارژدهی اسمی و واقعی را در نظر داشته باشید.
کیس شارژ و روشهای شارژ
کیس AirPods Pro 3 از درگاه USB-C برای شارژ پشتیبانی میکند. علاوه بر آن، امکان شارژ با شارژرهای سازگار MagSafe، شارژر Apple Watch و شارژرهای بیسیم دارای استاندارد Qi نیز وجود دارد.
همچنین یک بلندگو روی کیس تعبیه شده است که در استفاده از قابلیت Find My برای پیدا کردن کیس کاربرد دارد. در نتیجه، اگر کیس را در خانه یا محل کار گم کنید، در شرایط سازگار میتوانید از قابلیتهای مکانیابی برای پیدا کردن آن کمک بگیرید.
حسگر ضربان قلب؛ قابلیت جدید برای ورزشکاران
یکی از ویژگیهای متفاوت AirPods Pro 3 نسبت به نسل قبلی، حسگر داخلی ضربان قلب است. این حسگر برای اندازهگیری ضربان قلب هنگام تمرین طراحی شده و میتواند در کنار اطلاعات فعالیت بدنی، دادههای بیشتری در اختیار کاربر قرار دهد.
اپل اعلام کرده است که کاربران با استفاده از این هندزفری و آیفون سازگار میتوانند از تمرینهای ورزشی متعدد در برنامه Fitness استفاده کنند و اطلاعاتی مانند ضربان قلب و کالری مصرفشده را مشاهده کنند. بنابراین این قابلیت برای کسانی که هنگام دویدن، تمرین در باشگاه یا فعالیتهای روزانه موسیقی گوش میدهند، میتواند کاربردی باشد.
از طرفی، اگر از قبل ساعت هوشمند اپل دارید و اطلاعات تمرینها را با آن ثبت میکنید، احتمالاً باید بررسی کنید که حسگر جدید چه ارزش اضافهای برای روش استفاده فعلی شما دارد. در مقابل، برای کسی که ساعت هوشمند ندارد، امکان ثبت برخی اطلاعات ورزشی از طریق هندزفری جذابتر خواهد بود.
البته دادههای این حسگر جایگزین تجهیزات پزشکی نیستند و نباید از آن برای تشخیص بیماری یا تصمیمگیری درمانی استفاده کرد.
ترجمه زنده در ایرپاد پرو 3
قابلیت Live Translation یکی از امکانات هوشمند AirPods Pro 3 است که برای کمک به مکالمه حضوری میان افرادی با زبانهای متفاوت طراحی شده است. این ویژگی با استفاده از پردازش نرمافزاری و Apple Intelligence، گفتار را ترجمه میکند و میتواند در سفر یا ارتباطات چندزبانه کاربرد داشته باشد.
برای نمونه، اگر در یک موقعیت بینالمللی با فردی صحبت کنید که زبان او را بهخوبی نمیدانید، ترجمه زنده میتواند در فهم مکالمه به شما کمک کند. همچنین آیفون میتواند متن ترجمهشده را برای طرف مقابل نمایش دهد تا ارتباط آسانتر شود.
با این وجود، این قابلیت محدودیتهایی دارد. پشتیبانی از زبانها، مدل آیفون، نسخه سیستمعامل، تنظیمات زبان و دسترسی منطقهای در عملکرد آن مؤثرند. بنابراین نباید فرض کنید که هر دو زبان فارسی و انگلیسی در تمام شرایط و مناطق برای ترجمه زنده پشتیبانی میشوند. پیش از خرید با هدف استفاده از این قابلیت، بهتر است فهرست رسمی زبانها و شرایط استفاده را بررسی کنید.
مکالمه و کیفیت میکروفون
برای افرادی که تماس تلفنی زیادی دارند، کیفیت میکروفون به اندازه کیفیت موسیقی اهمیت دارد. AirPods Pro 3 از میکروفونهای شکلدهنده پرتو و قابلیتهایی مانند Voice Isolation پشتیبانی میکند تا صدای گوینده در مکالمه بهتر دریافت شود و نویزهای مزاحم کاهش پیدا کنند.
در نتیجه، این هندزفری برای تماسهای روزانه، جلسات آنلاین و مکالمه هنگام حرکت میتواند گزینه مناسبی باشد. با این حال، کیفیت نهایی تماس به شرایط محیط، قدرت اتصال بلوتوث، دستگاه متصلشده و میزان نویز اطراف بستگی دارد.
اگر بیشتر تماسهای خود را در محیطهای بسیار شلوغ انجام میدهید، بهتر است بررسیهای عملی مستقل را نیز در نظر بگیرید؛ زیرا مشخصات فنی بهتنهایی تضمین نمیکنند که صدای شما در هر محیطی کاملاً واضح منتقل شود.
کنترل لمسی و امکانات هوشمند
کنترلهای AirPods Pro 3 به کاربر اجازه میدهند بدون نیاز به درآوردن گوشی از جیب، عملکردهای اصلی را مدیریت کند. با یک بار فشردن بخش کنترلی میتوان موسیقی را پخش یا متوقف کرد و به تماس پاسخ داد. همچنین فشردن چندباره برای رفتن به قطعه بعدی یا قبلی و نگه داشتن کنترل برای تغییر حالت شنیدن کاربرد دارد.
از طرف دیگر، کشیدن انگشت روی بخش کنترلی برای تنظیم صدا در نظر گرفته شده است. دسترسی به Siri نیز امکان اجرای فرمانهای صوتی، برقراری تماس یا کنترل پخش موسیقی را فراهم میکند.
علاوه بر این، قابلیت Find My میتواند در پیدا کردن هندزفری یا کیس شارژ کمککننده باشد. با این حال، برای استفاده از تمام امکانات، اتصال به دستگاه اپل سازگار و نرمافزار بهروز اهمیت دارد.
ایرپاد پرو 3 با اندروید هم کار میکند؟
بله، AirPods Pro 3 را میتوان از طریق بلوتوث به گوشیهای اندرویدی نیز متصل کرد. بنابراین برای استفاده پایه از موسیقی و تماس، داشتن آیفون الزامی نیست.
با این حال، تجربه استفاده در اندروید با آیفون یکسان نیست. بعضی امکانات اختصاصی اپل، از جمله قابلیتهای یکپارچه با سیستمعامل، تنظیمات پیشرفته و برخی ویژگیهای هوشمند، ممکن است در دسترس نباشند یا به شکل محدودتری کار کنند.
به همین دلیل، اگر گوشی سامسونگ، شیائومی یا هر برند اندرویدی دیگری دارید، بهتر است پیش از خرید مشخص کنید که فقط به کیفیت صدا و حذف نویز نیاز دارید یا امکانات اختصاصی اکوسیستم اپل نیز برایتان اهمیت دارند.
در مقابل، اگر آیفون دارید و از سرویسهای اپل استفاده میکنید، هماهنگی نرمافزاری و دسترسی به قابلیتهای بیشتر میتواند ارزش خرید این مدل را افزایش دهد.
تفاوت ایرپاد پرو 3 با ایرپاد پرو 2
AirPods Pro 2 همچنان میتواند برای بسیاری از کاربران یک هندزفری ردهبالا باشد. با این حال، نسل سوم تغییراتی دارد که بسته به نیاز کاربر ممکن است ارزش ارتقا داشته باشند.
مهمترین تفاوت، بهبود اعلامشده در حذف نویز فعال است. اپل عملکرد ANC در AirPods Pro 3 را تا دو برابر بهتر از نسل قبل اعلام کرده است. همچنین طراحی داخلی و سریهای سیلیکونی تغییر کردهاند و اندازه XXS نیز به گزینههای موجود اضافه شده است.
از طرف دیگر، اضافه شدن حسگر ضربان قلب برای تمرینهای ورزشی، پشتیبانی از Live Translation و شارژدهی اعلامشده تا 8 ساعت با ANC، قابلیتهای جدیدی را در اختیار کاربر قرار میدهند.
با این حال، ارتقا از نسل دوم برای همه ضروری نیست. اگر AirPods Pro 2 شما سالم است، از کیفیت صدا راضی هستید و به قابلیتهای جدید نیازی ندارید، بهتر است اختلاف قیمت را نیز در تصمیم خود لحاظ کنید. در مقابل، اگر حذف نویز بهتر، طراحی بازنگریشده یا امکانات ورزشی برایتان اهمیت زیادی دارد، نسل سوم ارزش بررسی بیشتری خواهد داشت.
مزایا و معایب ایرپاد پرو 3
مزایای AirPods Pro 3
- حذف نویز فعال پیشرفته با بهبود اعلامشده نسبت به نسل قبل
- طراحی بازنگریشده و پنج اندازه سری سیلیکونی
- پشتیبانی از صدای فضایی شخصیسازیشده و Adaptive EQ
- حسگر ضربان قلب برای تمرینهای ورزشی
- شارژدهی اعلامشده تا 8 ساعت با ANC و تا 24 ساعت با کیس
- استاندارد IP57 برای مقاومت در برابر گردوغبار، تعریق و آب
- پشتیبانی از شارژ USB-C و شارژ بیسیم سازگار
- قابلیتهای یکپارچه با محصولات اپل و Find My
معایب AirPods Pro 3
- قیمت بالاتر در مقایسه با بسیاری از هندزفریهای بیسیم
- محدود بودن بخشی از امکانات در گوشیهای اندرویدی
- وابستگی بعضی قابلیتهای هوشمند به نسخه نرمافزار و منطقه
- شارژدهی واقعی متفاوت با اعداد حداکثری اعلامشده
- مناسب نبودن طراحی توگوشی برای افرادی که سری سیلیکونی را دوست ندارند
- نیاز به بررسی دقیق اصالت کالا و شرایط گارانتی هنگام خرید در ایران
قیمت ایرپاد پرو 3 و ارزش خرید در ایران</
ارزش خرید AirPods Pro 3 فقط به امکانات آن بستگی ندارد. قیمت نهایی در بازار ایران ممکن است با توجه به نرخ ارز، موجودی، اصالت کالا، شرایط واردات و نوع گارانتی متفاوت باشد. بنابراین بدون بررسی قیمت روز فروشندگان، اعلام یک عدد ثابت میتواند گمراهکننده باشد.
اپل در زمان معرفی، قیمت پایه این محصول را در بازار آمریکا 249 دلار اعلام کرد. با این حال، این مبلغ قیمت رسمی زمان عرضه در آن بازار است و نباید آن را معادل قیمت نهایی محصول در ایران دانست.
از طرفی، هنگام خرید هندزفریهای اپل باید به اصالت کالا توجه ویژهای داشته باشید. ظاهر جعبه یا شباهت طراحی بهتنهایی برای تأیید اصل بودن کافی نیست. بهتر است فروشنده معتبر، شرایط ضمانت، امکان بررسی محصول و تطابق مشخصات کالا را بررسی کنید.
اگر قصد خرید دارید، میتوانید قیمت و موجودی ایرپاد پرو 3 را در موبوصدرا بررسی کنید و آن را با نسل قبلی یا سایر هندزفریهای همرده مقایسه کنید. همچنین، اگر اختلاف قیمت با AirPods Pro 2 زیاد باشد، بهتر است پیش از پرداخت هزینه بیشتر، مشخص کنید کدام قابلیتهای جدید واقعاً برایتان کاربرد دارند.
ایرپاد پرو 3 برای چه کسانی مناسب است؟
AirPods Pro 3 برای کاربرانی مناسبتر است که به یک هندزفری بیسیم ردهبالا با حذف نویز فعال، امکانات هوشمند و هماهنگی با محصولات اپل نیاز دارند.
اگر روزانه موسیقی گوش میدهید، تماس زیادی برقرار میکنید یا در مسیر رفتوآمد با صدای محیط مواجه هستید، ANC میتواند کاربرد زیادی داشته باشد. همچنین، اگر ورزش میکنید و دوست دارید ضربان قلب خود را هنگام تمرین ثبت کنید، حسگر داخلی این نسل یک مزیت اضافه محسوب میشود.
در مقابل، اگر گوشی اندرویدی دارید و فقط به پخش موسیقی نیاز دارید، بهتر است مدلهای دیگر را نیز بررسی کنید. در چنین شرایطی، ممکن است محصولی ارزانتر بخش زیادی از نیازهای شما را پوشش دهد.
همچنین اگر نسل دوم را دارید و از عملکرد آن رضایت دارید، تصمیم برای ارتقا باید بر اساس نیازهای واقعی و اختلاف قیمت گرفته شود، نه صرفاً جدیدتر بودن محصول.
جمعبندی؛ آیا خرید AirPods Pro 3 منطقی است؟
AirPods Pro 3 یک هندزفری پریمیوم است که مجموعهای از قابلیتهای صوتی، امکانات ورزشی و ویژگیهای هوشمند را در اختیار کاربر قرار میدهد. طراحی بازنگریشده، حذف نویز پیشرفته، حسگر ضربان قلب و شارژدهی اعلامشده تا 8 ساعت از ویژگیهای مهم این مدل هستند.
با این حال، ارزش خرید آن برای همه کاربران یکسان نیست. اگر آیفون دارید و از قابلیتهای اکوسیستم اپل استفاده میکنید، این مدل میتواند انتخاب جذابی باشد. از طرف دیگر، اگر به دنبال یک هندزفری اقتصادی برای پخش موسیقی هستید یا از نسل قبلی خود رضایت دارید، بهتر است گزینههای ارزانتر را هم در نظر بگیرید.
بنابراین، پیش از خرید، نیازهای خود را مشخص کنید، امکاناتی را که واقعاً استفاده خواهید کرد در اولویت قرار دهید و قیمت روز محصول را با گزینههای جایگزین بسنجید.
سؤالات متداول درباره ایرپاد پرو 3
1. ایرپاد پرو 3 چه زمانی معرفی شد؟
اپل AirPods Pro 3 را در سپتامبر 2025 معرفی کرد و عرضه آن در بازارهای اولیه از 19 سپتامبر همان سال آغاز شد.
2. شارژدهی ایرپاد پرو 3 چقدر است؟
طبق اعلام اپل، این هندزفری با ANC فعال تا 8 ساعت پخش صدا دارد و همراه کیس شارژ، مجموع زمان شنیدن به حداکثر 24 ساعت میرسد. با این حال، استفاده واقعی ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد.
3. آیا ایرپاد پرو 3 به گوشی اندرویدی وصل میشود؟
بله، اتصال بلوتوثی به گوشیهای اندرویدی امکانپذیر است. با این وجود، برخی امکانات اختصاصی اپل ممکن است در دسترس نباشند یا محدودیت داشته باشند.
4. آیا ایرپاد پرو 3 ضدآب است؟
این محصول و کیس آن دارای استاندارد IP57 برای مقاومت در برابر گردوغبار، تعریق و آب هستند. با این حال، این استاندارد به معنی مناسب بودن برای شنا یا غوطهوری عمدی در آب نیست.
5. تفاوت اصلی ایرپاد پرو 3 با پرو 2 چیست؟
از مهمترین تفاوتها میتوان به بهبود اعلامشده در حذف نویز، طراحی بازنگریشده، پنج اندازه سری، حسگر ضربان قلب و قابلیتهای جدید نرمافزاری اشاره کرد.
بهترین گوشی های میان رده 2026؛ 5 گوشی با ارزش خرید بالا
انتخاب گوشی میان رده جدید در سال 2026 دیگر مثل گذشته ساده نیست. در واقع، بازار گوشیهای میانرده بهشدت گسترده شده و برندهایی مانند سامسونگ، شیائومی و پوکو مدلهای متنوعی را در بازههای قیمتی مختلف عرضه میکنند.
از طرف دیگر، مشخصات روی کاغذ همیشه نمیتواند نشان دهد کدام گوشی واقعاً ارزش خرید بیشتری دارد. برای مثال، ممکن است یک گوشی دوربین 108 مگاپیکسلی داشته باشد، اما مدل دیگری با دوربین 50 مگاپیکسلی عکسهای متعادلتری ثبت کند.
علاوه بر این، پردازنده، کیفیت نمایشگر، سرعت شارژ، ظرفیت باتری، پشتیبانی نرمافزاری و حتی کیفیت ساخت نیز در انتخاب نهایی اهمیت دارند. بنابراین، اگر قصد خرید گوشی میان رده دارید، بهتر است فقط به قیمت یا یک مشخصه خاص توجه نکنید.
در این مقاله از موبوصدرا، پنج مدل مهم را بررسی میکنیم:
Samsung Galaxy A36 5GSamsung Galaxy A26 5GRedmi Note 15Redmi Note 14POCO X7همچنین، هر گوشی را از نظر پردازنده، نمایشگر، دوربین، باتری، مزایا، معایب و ارزش خرید بررسی خواهیم کرد. در نتیجه، در پایان مقاله میتوانید بر اساس بودجه و نوع استفاده خود، انتخاب دقیقتری داشته باشید.
لینک داخلی پیشنهادی: در همین بخش روی عبارت راهنمای خرید گوشی به مقاله جامع راهنمای خرید موبوصدرا لینک دهید.گوشی میان رده چیست و چرا در سال 2026 ارزش خرید بالایی دارد؟گوشی میانرده محصولی است که بین مدلهای اقتصادی و پرچمدار قرار میگیرد. با این حال، مرز میانرده و پرچمدار در سالهای اخیر تا حد زیادی تغییر کرده است.
در گذشته، برای داشتن نمایشگر AMOLED یا دوربین مجهز به لرزشگیر اپتیکال باید هزینه زیادی پرداخت میکردید. اما اکنون، بسیاری از گوشیهای میانرده چنین امکاناتی را با قیمت بسیار پایینتر ارائه میکنند.
علاوه بر این، تراشههای جدید میانرده از نظر قدرت پردازشی پیشرفت قابل توجهی داشتهاند. در نتیجه، اجرای بازیها، ویرایش عکس، تماشای ویدئو و استفاده همزمان از چند برنامه، برای بسیاری از کاربران کاملاً امکانپذیر است.
به طور کلی، اگر استفاده شما شامل موارد زیر است:
شبکههای اجتماعییوتیوب و تماشای فیلموبگردیعکاسی روزمرهتماس تصویریبازیمطالعهبرنامههای آموزشیپیامرسانهایک گوشی میان رده با ارزش خرید بالا میتواند تمام نیازهای شما را پوشش دهد.
از سوی دیگر، خرید یک پرچمدار برای کاربری که فقط از پیامرسانها، شبکههای اجتماعی و دوربین استفاده میکند، همیشه تصمیم اقتصادی مناسبی نیست. به همین دلیل، گوشیهای میانرده در سال 2026 همچنان یکی از جذابترین بخشهای بازار موبایل هستند.
بهترین گوشی های میان رده 20261. Samsung Galaxy A36 5G؛ بهترین گوشی میان رده همهکارهاگر به دنبال یک گوشی متعادل هستید، Galaxy A36 5G یکی از اولین مدلهایی است که باید بررسی کنید.
در واقع، سامسونگ در این گوشی تلاش کرده میان طراحی، نمایشگر، دوربین، عملکرد و تجربه نرمافزاری تعادل برقرار کند. به همین دلیل، A36 برای کاربرانی که نمیخواهند گوشی خود را صرفاً برای یک کاربرد خاص انتخاب کنند، گزینه جذابی است.
مشخصات فنی Galaxy A36مشخصاتGalaxy A36 5Gنمایشگر6.7 اینچ Super AMOLEDوضوحFHD+نرخ نوسازی120 هرتزپردازندهSnapdragon 6 Gen 3دوربین اصلی50 مگاپیکسللرزشگیرOISدوربین فوقعریض8 مگاپیکسلدوربین ماکرو5 مگاپیکسلدوربین سلفی12 مگاپیکسلباتری5000 میلیآمپرساعتشبکه5G
همچنین، سامسونگ برای دوربین اصلی A36 لرزشگیر اپتیکال در نظر گرفته است. در نتیجه، در عکاسی و فیلمبرداری، مخصوصاً هنگام حرکت یا شرایط نوری ضعیف، کنترل لرزش بهتر خواهد بود.
پردازنده و عملکردSnapdragon 6 Gen 3 برای استفاده روزمره و اجرای برنامههای معمولی عملکرد مناسبی ارائه میکند.
برای مثال، اجرای اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، یوتیوب، مرورگر و برنامههای آموزشی برای A36 مشکل خاصی ایجاد نمیکند. علاوه بر این، میتوانید چند برنامه را همزمان اجرا کنید و بین آنها جابهجا شوید.
با این حال، اگر هدف اصلی شما اجرای بازیهای سنگین است، POCO X7 انتخاب قدرتمندتری خواهد بود.
در نتیجه، A36 بیشتر یک گوشی همهکاره است تا یک گوشی گیمینگ تخصصی.
نمایشگرنمایشگر Super AMOLED یکی از نقاط قوت مهم A36 است.
علاوه بر این، نرخ نوسازی 120 هرتز باعث میشود اسکرول کردن صفحات و حرکت در رابط کاربری روانتر باشد. بنابراین، اگر زیاد فیلم میبینید یا زمان زیادی را در شبکههای اجتماعی میگذرانید، کیفیت نمایشگر این گوشی برایتان اهمیت زیادی خواهد داشت.
دوربیندوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با OIS، مهمترین دوربین این گوشی محسوب میشود.
از طرف دیگر، دوربین فوقعریض برای ثبت عکسهای گروهی و منظره کاربرد بیشتری دارد. همچنین، دوربین ماکرو برای ثبت تصاویر نزدیک در نظر گرفته شده است.
در نتیجه، A36 را میتوان یکی از گزینههای مناسب برای کسانی دانست که به دنبال گوشی میان رده با دوربین خوب هستند.
باتری و شارژباتری 5000 میلیآمپرساعتی برای استفاده روزمره ظرفیت مناسبی محسوب میشود.
البته، میزان شارژدهی واقعی به عواملی مانند روشنایی نمایشگر، استفاده از 5G، بازی کردن و تعداد برنامههای فعال بستگی دارد. بنابراین، نباید تنها بر اساس ظرفیت باتری درباره شارژدهی تصمیم گرفت.
مزایای Galaxy A36نمایشگر Super AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزدوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با OISپشتیبانی از 5Gطراحی جذابنرمافزار مناسبعملکرد متعادلمعایب Galaxy A36برای گیمینگ سنگین بهترین گزینه نیستبعضی رقبا پردازنده قدرتمندتری دارندسرعت شارژ میتوانست بیشتر باشدGalaxy A36 برای چه کسانی مناسب است؟در مجموع، Galaxy A36 برای دانشجویان، کاربران روزمره، علاقهمندان به فیلم و شبکههای اجتماعی و افرادی که دوربین مناسبی میخواهند، انتخاب بسیار خوبی است.
ارزش خرید: ⭐⭐⭐⭐⭐
لینک داخلی پیشنهادی: عبارت بهترین گوشی سامسونگ را به مقاله مربوط به گوشیهای سامسونگ در موبوصدرا لینک کنید.2. Samsung Galaxy A26 5G؛ بهترین گوشی سامسونگ میان رده اقتصادیاگر بودجه محدودتری دارید، Galaxy A26 میتواند گزینه جذابی باشد.
در واقع، A26 بخش قابل توجهی از ویژگیهای مهم سری A سامسونگ را با قیمت پایینتر ارائه میکند. از این رو، کاربری که به برند سامسونگ علاقه دارد اما نمیخواهد هزینه A36 را پرداخت کند، میتواند این مدل را در نظر بگیرد.
مشخصات Galaxy A26نمایشگر 6.7 اینچی Super AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزوضوح FHD+دوربین اصلی 50 مگاپیکسلیOISدوربین فوقعریض 8 مگاپیکسلیدوربین ماکرو 2 مگاپیکسلیدوربین سلفی 13 مگاپیکسلیباتری 5000 میلیآمپرساعتیپشتیبانی از 5Gپشتیبانی از microSDهمچنین، امکان استفاده از کارت حافظه در A26 مزیتی مهم برای افرادی است که فایل، عکس و ویدئوی زیادی ذخیره میکنند.
عملکردA26 برای استفاده معمولی عملکرد قابل قبولی دارد.
برای مثال، شبکههای اجتماعی، وبگردی، پخش ویدئو و برنامههای آموزشی بدون مشکل خاصی قابل اجرا هستند. با این حال، برای بازی سنگین بهتر است گزینههای قدرتمندتری مانند POCO X7 را بررسی کنید.
نمایشگرنمایشگر Super AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز، یکی از جذابترین ویژگیهای A26 است.
در نتیجه، حتی با خرید یک مدل اقتصادیتر، همچنان نمایشگر باکیفیتی در اختیار دارید.
دوربیندوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با OIS، برای عکاسی روزمره عملکرد مناسبی دارد.
علاوه بر این، امکان فیلمبرداری 4K نیز وجود دارد. بنابراین، A26 فقط برای کاربری ساده طراحی نشده و در بخش تصویربرداری نیز امکانات قابل قبولی ارائه میدهد.
مزایانمایشگر AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزدوربین اصلی 50 مگاپیکسلیOIS5GmicroSDباتری 5000 میلیآمپرساعتیمعایبقدرت پردازشی متوسطمناسب نبودن برای گیمینگ حرفهایدوربینهای جانبی معمولیA26 برای چه کسی مناسب است؟بنابراین، اگر به دنبال یک بهترین گوشی سامسونگ میان رده با قیمت منطقیتر هستید، A26 ارزش بررسی دارد.
ارزش خرید: ⭐⭐⭐⭐½
3. Redmi Note 15؛ انتخاب جذاب برای باتری و نمایشگرشیائومی در بازار میانرده همیشه رقابت جدی ایجاد کرده است. به همین دلیل، سری Redmi Note یکی از شناختهشدهترین خانوادههای گوشی میانرده محسوب میشود.
Redmi Note 15 برای کاربری طراحی شده که نمایشگر بزرگ، باتری قدرتمند و دوربین با رزولوشن بالا میخواهد.
مشخصات مهم Redmi Note 15نمایشگر AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزپردازنده Helio G100-Ultra در نسخه 4Gدوربین اصلی 108 مگاپیکسلیباتری 6000 میلیآمپرساعتیشارژ سریع 33 واتینمایشگر بزرگاسپیکر استریوالبته، مشخصات نسخههای مختلف Redmi Note 15 ممکن است بر اساس بازار متفاوت باشد. بنابراین، هنگام خرید حتماً نسخه دقیق محصول را بررسی کنید.
پردازنده و عملکردپردازنده Note 15 برای استفاده روزمره و بازیهای سبک تا متوسط مناسب است.
در نتیجه، برای شبکههای اجتماعی، وبگردی، یوتیوب و برنامههای روزمره عملکرد مناسبی خواهید داشت.
از طرف دیگر، اگر هدف اصلی شما بازیهای سنگین است، بهتر است سراغ POCO X7 بروید.
نمایشگرنمایشگر AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز، تجربه بسیار خوبی برای تماشای محتوا ایجاد میکند.
همچنین، اندازه بزرگ نمایشگر باعث میشود خواندن متن، وبگردی و تماشای فیلم راحتتر باشد.
به همین دلیل، این گوشی برای دانشجویان و کاربران پرمصرف گزینه جالبی است.
دوربیندوربین اصلی 108 مگاپیکسلی یکی از ویژگیهای مهم Note 15 است.
با این حال، همانطور که گفتیم، تعداد مگاپیکسل بهتنهایی کیفیت دوربین را مشخص نمیکند.
در واقع، پردازش تصویر، سنسور و شرایط نوری نیز اهمیت زیادی دارند. بنابراین، Note 15 را بیشتر بهعنوان یک گوشی میانرده متعادل با دوربین با رزولوشن بالا در نظر بگیرید.
باتریباتری 6000 میلیآمپرساعتی از نقاط قوت این مدل است.
در نتیجه، اگر استفاده سنگینی از گوشی دارید، ظرفیت بالای باتری میتواند خیال شما را تا حد زیادی راحت کند.
مزایاباتری 6000 میلیآمپرساعتینمایشگر AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزدوربین 108 مگاپیکسلینمایشگر بزرگاسپیکر استریومعایبمناسب نبودن برای گیمینگ حرفهایشارژ 33 واتیدوربینهای جانبی متوسطارزش خرید: ⭐⭐⭐⭐½
لینک داخلی پیشنهادی: در این بخش روی عبارت بهترین گوشی شیائومی لینک داخلی به مقاله مربوط به گوشیهای شیائومی قرار دهید.4. Redmi Note 14؛ میان رده اقتصادی با ارزش خرید بالااگر میخواهید هزینه کمتری برای خرید گوشی پرداخت کنید، Redmi Note 14 همچنان ارزش بررسی دارد.
از طرف دیگر، قدیمیتر بودن یک مدل لزوماً به معنی ضعیف بودن آن نیست. در صورتی که قیمت Note 14 به اندازه کافی پایینتر از Note 15 باشد، میتواند انتخاب اقتصادی بسیار مناسبی باشد.
عملکردنسخه 4G این گوشی از تراشه Helio G99-Ultra استفاده میکند.
بنابراین، برای کارهای روزمره، شبکههای اجتماعی، پخش ویدئو و بازیهای سبک مناسب است.
با این حال، اگر بازی سنگین انجام میدهید، بهتر است مدل قدرتمندتری انتخاب کنید.
نمایشگرنمایشگر AMOLED یکی از مزیتهای مهم Note 14 است.
علاوه بر این، نرخ نوسازی بالا باعث میشود رابط کاربری روانتر احساس شود.
دوربیندوربین اصلی در شرایط نوری مناسب میتواند تصاویر قابل قبولی ثبت کند.
البته، نسخه دقیق گوشی را هنگام خرید بررسی کنید؛ زیرا مشخصات برخی نسخههای Redmi Note 14 با یکدیگر تفاوت دارند.
باتریباتری حجیم، یکی دیگر از نقاط قوت این گوشی است.
در نتیجه، برای دانشآموزان، دانشجویان و کاربران عادی که شارژدهی برایشان مهم است، Note 14 گزینه مناسبی محسوب میشود.
مزایاقیمت مناسبنمایشگر AMOLEDباتری حجیمعملکرد مناسب روزمرهشارژ سریعمعایبقدرت پردازشی پایینتر از POCO X7مناسب نبودن برای بازی سنگیننسل قدیمیتر نسبت به Note 15ارزش خرید: ⭐⭐⭐⭐
5. POCO X7؛ بهترین گوشی میان رده برای گیمینگحالا میرسیم به مدلی که برای گیمرها جذابتر است.
در واقع، POCO X7 بیشتر از آنکه روی اقتصادی بودن تمرکز کند، تلاش میکند قدرت پردازشی و تجربه بصری بالایی ارائه دهد.
مشخصات مهم POCO X7مشخصاتPOCO X7پردازندهDimensity 7300-Ultraفناوری ساخت4 نانومترنمایشگر6.67 اینچ AMOLEDوضوح1.5Kنرخ نوسازی120 هرتزدوربین اصلی50 مگاپیکسل + OISباتری5110 میلیآمپرساعتشارژ45 واتمقاومتIP68
پردازنده و عملکردپردازنده Dimensity 7300-Ultra مهمترین دلیل قدرت X7 است.
علاوه بر این، فناوری ساخت 4 نانومتری به بهرهوری انرژی بهتر کمک میکند.
در نتیجه، X7 برای بازیهایی مانند PUBG Mobile و Call of Duty Mobile گزینه جذابی است.
با این حال، در بازیهای بسیار سنگین نیز نباید انتظار عملکرد یک پرچمدار گرانقیمت را داشته باشید.
نمایشگرنمایشگر 1.5K AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز، تجربه بسیار خوبی برای بازی و تماشای محتوا فراهم میکند.
همچنین، کیفیت بالای نمایشگر باعث میشود جزئیات تصویر واضحتر دیده شوند.
به همین دلیل، اگر نمایشگر برای شما اهمیت زیادی دارد، X7 یکی از بهترین مدلهای این فهرست است.
دوربیندوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با OIS در نظر گرفته شده است.
از طرف دیگر، تمرکز اصلی POCO روی عملکرد است؛ بنابراین نباید X7 را صرفاً به خاطر دوربین انتخاب کنید.
باتری و شارژباتری 5110 میلیآمپرساعتی در کنار شارژ 45 واتی قرار دارد.
در نتیجه، برای گیمرها و کاربران پرمصرف ترکیب مناسبی محسوب میشود.
طراحی خاصیکی از ویژگیهای متفاوت X7، طراحی جذاب و نمایشگر خمیده آن است.
علاوه بر این، گواهی IP68 باعث میشود مقاومت دستگاه در برابر آب و گردوغبار بهتر باشد.
بنابراین، X7 از نظر طراحی نیز کمی متفاوتتر از بسیاری از میانردههای معمول بازار است.
مزایاپردازنده قدرتمندنمایشگر 1.5K AMOLEDنرخ نوسازی 120 هرتزطراحی جذابدوربین اصلی با OISشارژ 45 واتیIP68مناسب برای گیمینگمعایبتمرکز کمتر روی دوربینمصرف بیشتر انرژی هنگام بازی سنگینوزن نسبتاً بالاارزش خرید: ⭐⭐⭐⭐⭐ برای گیمرها
مقایسه گوشی های میان رده 2026🎮 گیمینگ: POCO X7📸 عکاسی: Galaxy A36🔋 باتری: Redmi Note 15💰 اقتصادی: Galaxy A26 / Redmi Note 14⚖️ همهکاره: Galaxy A36🎓 دانشجویی: Redmi Note 15 / Galaxy A26راهنمای انتخاب بهترین گوشی میان رده بر اساس نیاز شمابهترین گوشی میان رده برای بازیدر ابتدا، باید سراغ پردازنده و سیستم خنککننده بروید.
بنابراین، POCO X7 انتخاب اول این لیست است.
علاوه بر این، نمایشگر 120 هرتزی و رزولوشن 1.5K تجربه بازی را جذابتر میکنند.
بهترین گوشی میان رده برای عکاسیاگر دوربین برای شما مهم است، Galaxy A36 انتخاب متعادلتری است.
از طرف دیگر، Redmi Note 15 با دوربین 108 مگاپیکسلی برای کسانی که به رزولوشن بالا علاقه دارند، جذاب خواهد بود.
در نتیجه، قبل از خرید، نمونه تصاویر واقعی هر دو مدل را نیز بررسی کنید.
بهترین گوشی میان رده برای استفاده روزمرهبه طور کلی، Galaxy A36 یکی از متعادلترین گزینههاست.
همچنین، A26 در صورت محدود بودن بودجه انتخاب خوبی محسوب میشود.
به همین دلیل، این دو مدل برای شبکههای اجتماعی، وبگردی، فیلم و استفاده روزانه مناسب هستند.
بهترین گوشی میان رده برای دانشجویاناز آنجا که دانشجویان معمولاً به باتری، نمایشگر، فضای ذخیرهسازی و قیمت اهمیت میدهند، Redmi Note 15 انتخاب جالبی است.
با این حال، اگر پشتیبانی نرمافزاری سامسونگ برایتان اولویت دارد، A26 را نیز بررسی کنید.
بهترین گوشی میان رده از نظر قیمتدر نهایت، جواب این سؤال کاملاً به قیمت روز بستگی دارد.
برای مثال، اگر Note 14 با اختلاف قابل توجهی ارزانتر از Note 15 باشد، مدل قدیمیتر ارزش خرید بالاتری پیدا میکند.
از سوی دیگر، اگر اختلاف قیمت کم باشد، خرید Note 15 منطقیتر خواهد بود.
Galaxy A26 بهتر است یا Galaxy A36؟این دو مدل از محبوبترین گزینههای سامسونگ در بازار میانرده هستند.
در ابتدا، A36 برای کاربرانی مناسبتر است که عملکرد و امکانات کاملتری میخواهند.
از طرف دیگر، A26 برای بودجه محدودتر انتخاب منطقیتری است.
ویژگیGalaxy A26Galaxy A36نمایشگرAMOLED 120HzAMOLED 120Hzدوربین اصلی50MP OIS50MP OISعملکردخوببهترباتری5000mAh5000mAh5Gداردداردقیمتاقتصادیتربالاتر
بنابراین، اگر اختلاف قیمت برایتان مهم نیست، A36 را انتخاب کنید؛ اما اگر میخواهید هزینه را کاهش دهید، A26 منطقیتر است.
Redmi Note 14 بهتر است یا Redmi Note 15؟به طور کلی، Note 15 مدل جدیدتر و جذابتری است.
علاوه بر این، باتری 6000 میلیآمپرساعتی و دوربین 108 مگاپیکسلی آن برای بسیاری از کاربران جذاب هستند.
با این حال، Note 14 زمانی ارزش خرید بیشتری پیدا میکند که اختلاف قیمت آن با Note 15 زیاد باشد.
در نتیجه، هنگام خرید این دو گوشی را بر اساس قیمت روز مقایسه کنید.
لینک داخلی پیشنهادی: عبارت مقایسه گوشیها را به صفحه مقایسه موبوصدرا لینک کنید.Galaxy A36 بهتر است یا POCO X7؟این دو گوشی اساساً برای یک نوع کاربر ساخته نشدهاند.
اگر قدرت پردازشی و گیمینگ برایتان مهم است، POCO X7 انتخاب بهتری خواهد بود.
در مقابل، اگر تجربه نرمافزاری سامسونگ، دوربین متعادل و استفاده روزمره اهمیت بیشتری دارد، Galaxy A36 گزینه مناسبتری است.
در نتیجه، انتخاب نهایی به اولویت شما بستگی دارد.
قبل از خرید گوشی میان رده به چه نکاتی توجه کنیم؟پردازنده را جدی بگیریددر ابتدا، مشخص کنید قرار است گوشی را برای چه کاری استفاده کنید.
اگر بازی میکنید، پردازنده اهمیت بسیار زیادی دارد.
از طرف دیگر، برای استفاده معمولی، یک تراشه میانرده خوب کاملاً کافی است.
فقط به مگاپیکسل توجه نکنیددر واقع، عدد مگاپیکسل بهتنهایی کیفیت عکس را مشخص نمیکند.
علاوه بر این، سنسور، OIS، پردازش تصویر و کیفیت لنز نیز اهمیت دارند.
بنابراین، قبل از خرید نمونه تصاویر واقعی را بررسی کنید.
حافظه 256 گیگابایت را در نظر بگیریداگر بازیهای زیادی نصب میکنید یا فیلم و عکس زیادی ذخیره میکنید، 256 گیگابایت انتخاب بهتری است.
در نتیجه، پرداخت کمی هزینه بیشتر برای حافظه بالاتر ممکن است در بلندمدت منطقی باشد.
نمایشگر 120 هرتز ارزشمند استهمچنین، نمایشگر 120 هرتزی فقط برای گیمرها نیست.
برای مثال، هنگام اسکرول کردن صفحات، جابهجایی در منوها و استفاده از شبکههای اجتماعی، روان بودن تصویر بیشتر احساس میشود.
باتری را در کنار پردازنده بررسی کنیدالبته، ظرفیت بالای باتری به تنهایی شارژدهی عالی را تضمین نمیکند.
در واقع، پردازنده، روشنایی صفحه، شبکه 5G و نرخ نوسازی نیز روی مصرف انرژی تأثیر دارند.
بنابراین، همیشه مجموعه مشخصات را در کنار یکدیگر بررسی کنید.
سوالات متداول بهترین گوشی های میان رده 2026بهترین گوشی میان رده 2026 کدام است؟به طور کلی، Galaxy A36 یکی از متعادلترین گزینههاست؛ اما برای گیمینگ، POCO X7 انتخاب مناسبتری است.
بهترین گوشی سامسونگ میان رده کدام است؟در مجموع، Galaxy A36 انتخاب کاملتر و A26 گزینه اقتصادیتر است.
بهترین گوشی شیائومی میان رده کدام است؟در این فهرست، Redmi Note 15 برای باتری و نمایشگر و Redmi Note 14 برای خرید اقتصادی جذاب هستند.
بهترین گوشی میان رده برای گیمینگ چیست؟بدون شک، در میان مدلهای این مقاله POCO X7 مناسبترین گزینه برای گیمینگ است.
A26 بهتر است یا A36؟اگر بودجه بیشتری دارید، A36 انتخاب بهتری است. از طرف دیگر، اگر قیمت مهمتر است، A26 ارزش خرید بالاتری دارد.
Note 14 بهتر است یا Note 15؟در صورت اختلاف قیمت کم، Note 15 انتخاب منطقیتری است. با این حال، اگر Note 14 بسیار ارزانتر باشد، خرید آن میتواند اقتصادیتر باشد.
آیا گوشی میان رده برای بازی مناسب است؟بله. البته، میزان مناسب بودن آن به پردازنده و سیستم خنککننده بستگی دارد. بنابراین، برای بازی سنگین بهتر است مدلهایی مانند POCO X7 را انتخاب کنید.
آیا 120 هرتز برای گوشی میان رده مهم است؟بله؛ علاوه بر این، نرخ نوسازی 120 هرتز باعث روانتر شدن اسکرول و انیمیشنهای رابط کاربری میشود.
برای گوشی میان رده 128 گیگابایت کافی است؟برای استفاده معمولی بله؛ با این حال، اگر بازی و محتوای زیادی ذخیره میکنید، 256 گیگابایت انتخاب آیندهنگرانهتری است.
جمعبندی؛ بهترین گوشی میان رده 2026 را کدام مدل بدانیم؟بازار میانرده در سال 2026 بیش از همیشه رقابتی شده است.
در واقع، دیگر لازم نیست برای داشتن نمایشگر باکیفیت، دوربین مناسب یا عملکرد خوب، حتماً سراغ گوشیهای پرچمدار بروید.
اگر یک گوشی همهکاره میخواهید، Galaxy A36 انتخاب بسیار خوبی است.
از طرف دیگر، اگر بودجه محدودتری دارید، Galaxy A26 میتواند انتخاب اقتصادی سامسونگ باشد.
همچنین، برای کسانی که باتری بزرگ و نمایشگر جذاب میخواهند، Redmi Note 15 گزینه قابل توجهی است.
در مقابل، اگر قیمت پایینتر اولویت اصلی باشد، Redmi Note 14 ارزش بررسی دارد.
در نهایت، گیمرها بهتر است POCO X7 را جدیتر بررسی کنند؛ زیرا قدرت پردازشی، نمایشگر سریع و سیستم خنککننده مناسبتری برای این نوع کاربری دارد.
بنابراین، نمیتوان یک مدل را برای تمام کاربران به عنوان بهترین گوشی میان رده معرفی کرد. به عبارت دیگر، بهترین گوشی همان مدلی است که با بودجه، نیاز و سبک استفاده شما بیشترین هماهنگی را داشته باشد.
انتخاب سریع موبوصدرا🏆 بهترین انتخاب همهجانبه: Galaxy A36
💰 بهترین انتخاب اقتصادی: Galaxy A26 / Redmi Note 14
📸 مناسب برای عکاسی: Galaxy A36
🎮 بهترین گوشی میان رده برای گیمینگ: POCO X7
🔋 بهترین گزینه برای باتری: Redmi Note 15
✨ بهترین انتخاب برای طراحی متفاوت: POCO X7
در نتیجه، قبل از خرید گوشی میان رده حتماً قیمت روز، ظرفیت رم و حافظه، نسخه دقیق دستگاه و شرایط گارانتی را بررسی کنید.
علاوه بر این، پیشنهاد میکنیم برای انتخاب دقیقتر، مشخصات مدلهای مختلف را در موبوصدرا مقایسه کنید. در نهایت، با بررسی قیمت و نیاز واقعی خود میتوانید گوشیای انتخاب کنید که نه فقط امروز، بلکه در سالهای آینده نیز ارزش خرید مناسبی داشته باشد. 🚀📱

بررسی تخصصی و خرید گوشی ردمی نوت 17 شیائومی | غول باتری 8000
بررسی تخصصی و خرید گوشی ردمی نوت 17 شیائومی (Redmi Note 17 5G)؛ پادشاه باتری و نمایشگر
اگر به دنبال یک میانرده همهچیز تمام با شارژدهی بینظیر هستید، خرید گوشی ردمی نوت 17 شیائومی انتخابی فوقالعاده هوشمندانه است. شیائومی با معرفی این نسل جدید، استانداردهای بازار گوشیهای هوشمند را بهطور کامل جابهجا کرده است. این محصول برای کاربرانی طراحی شده که خواهان باتری غولپیکر، نمایشگر بینظیر AMOLED و پشتیبانی نرمافزاری طولانیمدت هستند. علاوه بر این، تصمیم برای خرید گوشی ردمی نوت 17 به لطف فناوری سیلیکون-کربن، خیال شما را از بابت شارژدهی راحت میکند. در ادامه با بررسی دقیق مشخصات، قیمت و ارزش خرید گوشی ردمی نوت 17 همراه موبوصدرا باشید.
طراحی مدرن، کیفیت ساخت مقاوم و گواهی IP65
شیائومی در مهندسی بدنه Redmi Note 17 5G تعادل چشمگیری میان زیبایی ظاهری و دوام سختافزاری ایجاد کرده است. فریم داخلی این گوشی با ساختار آلیاژی تقویتشده طراحی شده تا ضربات ناگهانی و سقوط از ارتفاع را به بهترین شکل مستهلک کند. خوشبختانه دریافت گواهی بینالمللی IP65 تضمین میکند که دستگاه در برابر نفوذ گردوغبار و پاشش مستقیم آب مقاومت کامل دارد. بنابراین، پیش از اقدام برای خرید گوشی ردمی نوت 17 باید بدانید که استفاده از آن در حین بارش باران یا محیطهای مرطوب بدون هیچ استرسی انجام میشود. پنل جلویی دستگاه نیز با روکش مقاوم Corning Gorilla Glass 7i محافظت میشود که در برابر خط و خش روزمره بسیار سختجان است. یکی از امکانات بسیار کاربردی، فناوری HydroTouch 2.0 است؛ در نتیجه، حتی زمانی که دستهای شما خیس یا آغشته به روغن باشد، تاچ صفحه نمایش با دقت و بدون خطا کار میکند.
نمایشگر 6.9 اینچی AMOLED؛ تجربه بصری بینظیر و روان
اگر بخش زیادی از روز را به تماشای ویدیو، وبگردی یا بازی اختصاص میدهید، یکی از بزرگترین مزیتها در خرید گوشی ردمی نوت 17 پنل 6.9 اینچی TrueColor AMOLED آن است. نرخ نوسازی 120 هرتز AdaptiveSync تطبیقپذیر، پیمایش در میان منوها و اجرای بازیها را فوقالعاده نرم و روان میسازد. علاوه بر این، پشتیبانی 100 درصدی از طیف رنگی DCI-P3 عمق رنگ مشکی و تفکیک رنگها را در حد پرچمداران گرانقیمت بالا برده است. میزان روشنایی شگفتانگیز 1800 نیت موجب میشود که حتی زیر تابش مستقیم خورشید در ظهر تابستان، متنها و جزئیات تصاویر کاملاً واضح و شفاف باشند. بنابراین، شیائومی یکی از روشنترین و باکیفیتترین صفحات نمایش را در این رده قیمتی عرضه کرده است.
عملکرد سختافزاری و پردازنده Snapdragon 4 Gen 4
تامین قدرت پردازشی گوشی Redmi Note 17 5G بر عهده تراشه جدید 4 نانومتری Qualcomm Snapdragon 4 Gen 4 است. این چیپست نوآورانه علاوه بر اتصالات سریع شبکه 5G، بازدهی انرژی فوقالعاده بالایی دارد. بنابراین با خرید گوشی ردمی نوت 17 کارهای روزمره، شبکههای اجتماعی و بازیهای محبوب را بدون افت فریم یا داغ شدن تجربه خواهید کرد. این پردازنده با 8 گیگابایت رم سختافزاری و پشتیبانی از 8 گیگابایت رم مجازی همگام شده تا مالتیتاسکینگ سنگین به روانی انجام شود. حافظه داخلی 256 گیگابایتی نیز فضای فراوانی برای ذخیره فایلها در اختیارتان میگذارد که با کارت MicroSD تا 2 ترابایت قابل ارتقا است. همچنین برای جلوگیری از افت عملکرد در طولانیمدت، یک سیستم خنککننده گرافیتی وسیع با مساحت 10,416 میلیمتر مربع در داخل بدنه تعبیه شده است.
پادشاه شارژدهی؛ دلایل اصلی برای خرید گوشی ردمی نوت 17
بدون شک مهمترین دلیل برای خرید گوشی ردمی نوت 17، سیستم انرژیرسانی شگفتانگیز آن است. شیائومی برای اولین بار از فناوری پیشرفته باتری سیلیکون-کربن (Silicon-Carbon) با ظرفیت عظیم 8,000 میلیآمپر ساعت استفاده کرده است. این تکنولوژی چگالی انرژی را به شدت افزایش داده تا ضخامت دستگاه در استاندارد بسیار خوشدستی باقی بماند. بر اساس تستهای تخصصی، این باتری غولپیکر تا 3 روز کامل استفاده مداوم شما را از شارژر بینیاز میکند. همچنین آداپتور 45 واتی موجود در جعبه، سرعت شارژ عالی را ارائه میدهد. قابلیت متمایز دیگر، پشتیبانی از شارژ معکوس سیمی 22.5 وات است؛ بنابراین میتوانید از گوشی خود مانند یک پاوربانک قدرتمند برای شارژ کردن سایر گجتها استفاده کنید.
🔌 توصیه تخصصی: برای حفظ طول عمر مفید این باتری و جلوگیری از نوسانات برق، استفاده از کابلهای فست شارژ و آداپتورهای ایمن برند VONK گزینهای استاندارد و مطمئن خواهد بود.دوربین 50 مگاپیکسلی با زوم درون سنسور
در بخش عکاسی، با خرید گوشی ردمی نوت 17 به یک سنسور قدرتمند 50 مگاپیکسلی مجهز میشوید. این دوربین با هوش مصنوعی تراشه اسنپدراگون، تصاویری شفاف، با گستره دینامیکی بالا و رنگهای طبیعی ثبت میکند. علاوه بر این، فناوری زوم 2 برابری درون سنسور (In-Sensor Zoom) به شما اجازه میدهد بدون افت کیفیت و تار شدن تصویر، روی سوژههای دورتر عکاسی کنید. برای ثبت عکسهای سلفی و تماسهای تصویری واضح نیز یک دوربین 8 مگاپیکسلی روی پنل جلویی قرار گرفته است.
نرمافزار بهروز و پشتیبانی طولانیمدت با HyperOS 3
این گوشی بهصورت پیشفرض با جدیدترین نسخه اندروید 16 و رابط کاربری اختصاصی HyperOS 3 عرضه میشود. خبر شگفتانگیز برای خریداران، تعهد رسمی شیائومی برای ارتقای نرمافزاری این دستگاه است: 4 سال بهروزرسانی اصلی اندروید به همراه 6 سال آپدیت امنیتی مداوم. در نتیجه، ارزش خرید گوشی ردمی نوت 17 با توجه به این پشتیبانی طولانیمدت دوچندان میشود.
جدول مشخصات فنی کامل Redmi Note 17 5G
ویژگی مشخصات و جزئیات فنی نمایشگر6.9 اینچ TrueColor AMOLED، نرخ 120 هرتز، روشنایی 1800 نیت، گوریلا گلس 7iپردازندهSnapdragon 4 Gen 4 (4 نانومتری) 5Gحافظه و رم256 گیگابایت / 8 گیگابایت رم (امکان افزودن کارت حافظه تا 2 ترابایت)باتری و شارژ8,000 میلیآمپر سیلیکون-کربن، شارژ سریع 45 وات، شارژ معکوس 22.5 وات دوربین اصلی50 مگاپیکسل با زوم 2 برابری درون سنسوردوربین سلفی8 مگاپیکسل سیستمعامل اندروید 16 با HyperOS 3 (4 سال آپدیت اصلی / 6 سال امنیتی)مقاومت بدنه گواهی IP65 (مقاوم در برابر گردوغبار و آب)، قابلیت HydroTouch 2.0امکانات صوتی و امنیتی اسپیکر دوگانه استریو (200٪ حجم صدا)، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر
قیمت و مزایای خرید گوشی ردمی نوت 17 از موبوصدرا
با در نظر گرفتن ترکیب باتری 8000 میلیآمپری، نمایشگر فوقالعاده باکیفیت AMOLED، پردازنده 4 نانومتری و پشتیبانی 6 ساله نرمافزاری، این گوشی یکی از ارزشمندترین گزینهها در بازار میانرده است. اگر به دنبال خریدی مطمئن، با گارانتی معتبر و تضمین اصالت کالا هستید، فروشگاه اینترنتی موبوصدرا بهترین مسیر خرید شماست.
🛒 ثبت سفارش آنلاین و خرید اقساطی:
شما میتوانید جهت استعلام قیمت و خرید گوشی ردمی نوت 17 با گارانتی 18 ماهه شرکتی، تحویل سریع در مشهد و سراسر کشور، از درگاههای اعتباری و طرح خرید اقساطی دیجیپی پس از موجود شدن در سایت موبوصدرا استفاده کنید و خرید خود را با خیال راحت نهایی سازید.
سوالات متداول کاربران (FAQ)
1. آیا باتری 8000 میلیآمپری ردمی نوت 17 باعث سنگین و ضخیم شدن آن شده است؟
خیر؛ شیائومی با استفاده از تکنولوژی جدید سیلیکون-کربن توانسته چگالی انرژی را افزایش دهد، بدون اینکه ضخامت گوشی از حالت استاندارد و خوشدست خارج شود.
2. آیا شارژر درون جعبه ردمی نوت 17 موجود است؟
بله؛ خوشبختانه شارژر سریع 45 واتی سازگار با دستگاه به همراه کابل شارژ داخل جعبه اصلی قرار دارد.
3. پشتیبانی نرمافزاری این گوشی تا چند سال ادامه خواهد داشت؟
شیائومی به صورت رسمی 4 سال بهروزرسانی اصلی اندروید و 6 سال آپدیتهای امنیتی منظم را برای این مدل تضمین کرده است.
4. شرایط خرید گوشی ردمی نوت 17 به صورت اقساطی در موبوصدرا چگونه است؟
شما میتوانید در هنگام ثبت سفارش در وبسایت موبوصدرا، گزینه پرداخت اعتباری دیجیپی را انتخاب کرده و بدون نیاز به ضامن خرید خود را اقساطی کنید.

مقایسه A36 با A37؛ آیا نسل جدید سامسونگ ارزش خرید بیشتری دارد؟
مقایسه Galaxy A36 با Galaxy A37 یکی از مهمترین موضوعاتی است که این روزها ذهن خریداران گوشیهای میانرده سامسونگ را به خود مشغول کرده است. سامسونگ در سالهای اخیر نشان داده که سری Galaxy A دیگر تنها یک خانواده اقتصادی نیست و بسیاری از قابلیتهایی که پیشتر فقط در گوشیهای پرچمدار دیده میشد، اکنون به این سری نیز راه پیدا کردهاند. به همین دلیل، انتخاب میان دو نسل متوالی این خانواده همیشه ساده نیست.
از یک سو، Galaxy A36 به عنوان یکی از محبوبترین میانردههای سامسونگ شناخته میشود و با نمایشگر باکیفیت، عملکرد روان، دوربین مناسب و قیمت رقابتی توانسته رضایت بسیاری از کاربران را جلب کند. از سوی دیگر، Galaxy A37 با هدف ارائه تجربهای کاملتر وارد بازار شده و در بخشهایی مانند قدرت پردازشی، امکانات نرمافزاری، قابلیتهای هوش مصنوعی و دوام دستگاه پیشرفتهایی را تجربه کرده است.
بنابراین اگر قصد دارید گوشی خود را برای چند سال نگه دارید یا بین این دو مدل مردد هستید، مطالعه این مقاله میتواند تصمیمگیری را برایتان بسیار سادهتر کند. در ادامه، تمام تفاوتهای مهم Galaxy A36 و Galaxy A37 را از نگاه فنی و تجربه کاربری بررسی خواهیم کرد تا در پایان بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیاز و بودجه خود داشته باشید.
یکی از اهداف موبوصدرا از تهیه این مقاله، ارائه اطلاعاتی کاربردی و بیطرفانه است تا کاربران بتوانند قبل از خرید، شناخت کاملی از نقاط قوت و ضعف هر دو گوشی به دست آورند. به همین دلیل، علاوه بر بررسی مشخصات فنی، تجربه استفاده روزمره، ارزش خرید و مناسب بودن هر گوشی برای گروههای مختلف کاربران نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
طراحی و کیفیت ساخت
در نگاه اول شاید تصور کنید Galaxy A36 و Galaxy A37 تفاوت ظاهری چندانی با یکدیگر ندارند، اما زمانی که هر دو دستگاه را در کنار هم قرار دهید، متوجه تغییرات جزئی اما مهمی خواهید شد. سامسونگ در سالهای اخیر زبان طراحی محصولات خود را یکپارچه کرده است و همین موضوع باعث شده حتی گوشیهای میانرده نیز ظاهری نزدیک به مدلهای پرچمدار داشته باشند.
هر دو گوشی از طراحی تخت، فریم یکدست و ماژول دوربین ساده بهره میبرند. این سبک طراحی علاوه بر زیبایی، باعث میشود در دست گرفتن گوشی حس بهتری ایجاد کند و هنگام استفاده طولانیمدت نیز خستگی کمتری احساس شود.
از نظر ابعاد نیز اختلاف زیادی میان این دو مدل وجود ندارد و هر دو به راحتی در دست قرار میگیرند. همچنین کیفیت مونتاژ در هر دو دستگاه مطلوب است و حس یک محصول باکیفیت را به کاربر منتقل میکند.
با این حال، سامسونگ در Galaxy A37 تغییراتی در کیفیت ساخت و مقاومت دستگاه ایجاد کرده است. این مدل در برخی بازارها با استاندارد مقاومت بالاتری در برابر آب و گردوغبار عرضه شده و محافظت بهتری از نمایشگر نیز ارائه میدهد. این موضوع برای کاربرانی که در محیطهای مرطوب یا پرگردوغبار فعالیت میکنند، یک مزیت مهم محسوب میشود.
علاوه بر این، طراحی ماژول دوربین در Galaxy A37 کمی مدرنتر به نظر میرسد و هماهنگی بیشتری با نسل جدید محصولات سامسونگ دارد. هرچند این تغییرات ظاهری انقلابی نیستند، اما باعث شده ظاهر گوشی بهروزتر و جذابتر به نظر برسد.
اگر ظاهر گوشی برای شما اهمیت زیادی دارد، هر دو مدل انتخابهای زیبایی هستند؛ اما اگر به دنبال طراحی جدیدتر و حس لوکستر هستید، Galaxy A37 میتواند انتخاب جذابتری باشد.
نمایشگر
نمایشگر همیشه یکی از نقاط قوت گوشیهای سامسونگ بوده است و Galaxy A36 و Galaxy A37 نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
هر دو گوشی از نمایشگر بزرگ AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز استفاده میکنند؛ بنابراین هنگام اسکرول کردن صفحات، تماشای فیلم، وبگردی یا اجرای بازیها، تصاویر کاملاً روان و لذتبخش نمایش داده میشوند.
رنگها در هر دو نمایشگر زنده هستند و کنتراست بسیار بالایی مشاهده میشود. همچنین رنگ مشکی عمیق که یکی از ویژگیهای اصلی پنلهای AMOLED است، باعث میشود هنگام تماشای فیلم یا استفاده از حالت Dark Mod تجربه بسیار خوبی داشته باشید.
سامسونگ در Galaxy A37 تلاش کرده است روشنایی نمایشگر را نیز بهبود دهد. این موضوع باعث میشود هنگام استفاده از گوشی زیر نور مستقیم خورشید، خوانایی صفحه بهتر باشد و محتوای نمایشگر راحتتر دیده شود.
علاوه بر روشنایی، مدیریت مصرف انرژی نمایشگر نیز در نسل جدید بهینهتر شده است. در نتیجه، هنگام استفاده طولانیمدت از گوشی، مصرف باتری تا حدی کاهش پیدا میکند.
از نظر کیفیت تصویر، هر دو گوشی عملکرد بسیار خوبی دارند و حتی کاربران حرفهای نیز از کیفیت نمایشگر آنها رضایت خواهند داشت. با این حال، اگر بیشترین استفاده شما در فضای باز یا محیطهای پرنور است، Galaxy A37 تجربه بهتری ارائه میدهد.
عملکرد سختافزاری
قدرت پردازشی یکی از مهمترین بخشهای مقایسه A36 با A37 محسوب میشود، زیرا عملکرد گوشی تأثیر مستقیمی بر تجربه کاربری، اجرای بازیها، سرعت باز شدن برنامهها و حتی کیفیت پردازش تصاویر دوربین دارد.
Galaxy A36 برای استفاده روزمره، شبکههای اجتماعی، وبگردی، تماس تصویری، اجرای همزمان چند برنامه و حتی بازیهای محبوب عملکرد بسیار مناسبی ارائه میدهد. اگر استفاده شما در همین حد باشد، این گوشی به راحتی نیازهایتان را برطرف خواهد کرد.
اما Galaxy A37 با هدف ارائه عملکرد بهتر معرفی شده است. سامسونگ در این مدل از سختافزار جدیدتری استفاده کرده که علاوه بر افزایش قدرت پردازشی، مدیریت انرژی بهتری نیز دارد. در نتیجه، هنگام اجرای برنامههای سنگین یا بازیهای طولانی، عملکرد گوشی پایدارتر باقی میماند.
همچنین جابهجایی بین برنامهها در Galaxy A37 سریعتر انجام میشود و در استفادههای طولانیمدت نیز افت عملکرد کمتری مشاهده خواهد شد. این موضوع برای کاربرانی که چندین برنامه را همزمان اجرا میکنند یا از گوشی برای کارهای حرفهایتر استفاده میکنند، اهمیت زیادی دارد.
در زمینه بازی نیز هر دو گوشی عملکرد قابل قبولی دارند. بازیهایی مانند Call of Duty Mobile، PUBG Mobile، FC Mobile و Asphalt بهخوبی روی هر دو دستگاه اجرا میشوند؛ اما در استفاده طولانی، Galaxy A37 به دلیل سختافزار جدیدتر، دمای متعادلتر و پایداری بیشتری ارائه میدهد.
به همین دلیل، اگر اجرای بازی یا استفاده سنگین از گوشی برای شما اهمیت دارد، Galaxy A37 انتخاب آیندهنگرانهتری خواهد بود.
مقایسه دوربین Galaxy A36 و Galaxy A37
دوربین همیشه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب گوشی برای کاربران بوده است و سامسونگ نیز در سالهای اخیر سرمایهگذاری قابل توجهی روی کیفیت دوربین سری Galaxy A انجام داده است. به همین دلیل، در مقایسه A36 با A37 باید علاوه بر مشخصات سختافزاری، کیفیت واقعی تصاویر، پردازش نرمافزاری و تجربه عکاسی را نیز بررسی کرد.
در نگاه اول، مشخصات دوربین این دو گوشی شباهت زیادی به یکدیگر دارد. هر دو مدل برای ثبت تصاویر روزمره، عکاسی از طبیعت، ثبت پرتره و فیلمبرداری کیفیت مطلوبی ارائه میکنند. با این حال، تفاوت اصلی در نحوه پردازش تصاویر و الگوریتمهای نرمافزاری سامسونگ دیده میشود.
در نور روز، هر دو گوشی عکسهایی با جزئیات مناسب، رنگهای طبیعی و محدوده دینامیکی قابل قبول ثبت میکنند. تصاویر ثبتشده برای اشتراکگذاری در شبکههای اجتماعی یا چاپ در ابعاد معمول کاملاً رضایتبخش هستند.
با این وجود، Galaxy A37 در شرایطی مانند نور کم، محیطهای دارای کنتراست بالا یا ثبت عکسهای شب، عملکرد بهتری از خود نشان میدهد. پردازش نرمافزاری جدیدتر باعث میشود نویز تصاویر کاهش پیدا کند و جزئیات بیشتری حفظ شود. همچنین تراز سفیدی و رنگ پوست در بسیاری از شرایط طبیعیتر ثبت میشود.
اگر به ثبت عکسهای خانوادگی، سفر یا تولید محتوا برای اینستاگرام علاقه دارید، این تفاوتها در استفاده روزمره قابل احساس خواهد بود؛ هرچند نباید انتظار اختلافی در حد یک گوشی پرچمدار را داشته باشید.
در بخش فیلمبرداری نیز هر دو گوشی عملکرد مناسبی دارند و لرزشگیر تصویر باعث میشود هنگام راه رفتن یا فیلمبرداری با دست، ویدئوها روانتر ثبت شوند. با این حال، پردازش بهتر ویدئو در Galaxy A37 باعث میشود رنگها طبیعیتر و نویز تصویر کمتر باشد.
دوربین سلفی هر دو مدل نیز برای تماس تصویری، کلاسهای آنلاین، ثبت عکسهای روزمره و تولید محتوای شبکههای اجتماعی کیفیت مناسبی ارائه میدهد. سامسونگ در نسل جدید تلاش کرده است پردازش چهره را طبیعیتر انجام دهد تا تصاویر کمتر حالت مصنوعی داشته باشند.
در مجموع، اگر تنها بر اساس کیفیت دوربین بخواهیم تصمیم بگیریم، اختلاف این دو گوشی زیاد نیست؛ اما اگر کیفیت پردازش تصویر، عملکرد در نور کم و قابلیتهای نرمافزاری برای شما اهمیت دارد، Galaxy A37 انتخاب کاملتری محسوب میشود.
باتری و شارژدهی
باتری یکی از بخشهایی است که اکثر کاربران هنگام خرید گوشی به آن توجه ویژهای دارند. خوشبختانه هر دو مدل Galaxy A36 و Galaxy A37 در این بخش عملکرد رضایتبخشی ارائه میکنند.
هر دو گوشی از باتری با ظرفیت بالا بهره میبرند و برای استفاده معمولی میتوانند یک روز کامل و حتی در برخی شرایط بیشتر از یک روز شارژدهی داشته باشند. اگر استفاده شما شامل وبگردی، شبکههای اجتماعی، تماس، عکاسی و تماشای ویدئو باشد، در پایان روز همچنان مقداری شارژ باقی خواهد ماند.
در استفاده سنگین مانند اجرای بازی، فیلمبرداری طولانی یا استفاده مداوم از اینترنت همراه، طبیعتاً مصرف باتری افزایش پیدا میکند؛ اما همچنان هر دو گوشی عملکرد مناسبی دارند.
سامسونگ در Galaxy A37 علاوه بر استفاده از سختافزار جدیدتر، مصرف انرژی را نیز بهینهتر کرده است. همین موضوع باعث میشود در برخی سناریوها، شارژدهی این مدل کمی بهتر از Galaxy A36 باشد.
هر دو گوشی از شارژ سریع نیز پشتیبانی میکنند و در مدت زمان کوتاهی میتوانند بخش قابل توجهی از ظرفیت باتری را شارژ کنند. این ویژگی برای افرادی که زمان زیادی برای شارژ کردن گوشی ندارند، اهمیت زیادی دارد.
اگرچه اختلاف شارژدهی این دو مدل چشمگیر نیست، اما در استفاده طولانیمدت، Galaxy A37 مدیریت مصرف انرژی بهتری از خود نشان میدهد.
نرمافزار و امکانات هوش مصنوعی
یکی از مهمترین تفاوتهای نسل جدید گوشیهای سامسونگ با نسلهای قبل، تمرکز بیشتر روی قابلیتهای نرمافزاری و هوش مصنوعی است.
سامسونگ در Galaxy A37 امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده تا انجام بسیاری از کارهای روزمره سادهتر و سریعتر شود. قابلیتهایی مانند جستجوی هوشمند، ویرایش پیشرفته تصاویر، حذف اشیای اضافی از عکس، پیشنهادهای هوشمند برای ویرایش تصاویر و امکانات مرتبط با هوش مصنوعی، تجربه کاربری را نسبت به نسل قبل بهبود دادهاند.
علاوه بر این، مدیریت حافظه، اجرای همزمان برنامهها و بهینهسازی مصرف انرژی نیز در نسل جدید بهتر انجام میشود. این موضوع باعث میشود حتی پس از چند سال استفاده، عملکرد دستگاه روان باقی بماند.
از نظر رابط کاربری، هر دو گوشی محیطی ساده، روان و کاربرپسند دارند. سامسونگ در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی در رابط کاربری خود ایجاد کرده و امکانات شخصیسازی متنوعی را در اختیار کاربران قرار داده است.
همچنین هر دو مدل از قابلیتهای امنیتی سامسونگ مانند Samsung Knox بهره میبرند که امنیت اطلاعات شخصی، فایلها و برنامههای نصبشده را افزایش میدهد.
اگر امکانات نرمافزاری و قابلیتهای جدید برای شما اهمیت زیادی دارد، Galaxy A37 انتخاب آیندهنگرانهتری خواهد بود؛ اما اگر بیشتر از قابلیتهای پایه گوشی استفاده میکنید، Galaxy A36 نیز همچنان پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.
تجربه استفاده روزمره
مشخصات فنی همیشه نمیتوانند تجربه واقعی استفاده از یک گوشی را نشان دهند. به همین دلیل، بررسی عملکرد روزمره اهمیت زیادی دارد.
در استفاده عادی مانند پاسخ به پیامها، تماس، استفاده از واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، مرور صفحات وب، تماشای ویدئو و گوش دادن به موسیقی، هر دو گوشی عملکرد بسیار روانی دارند.
باز شدن برنامهها سریع انجام میشود و هنگام جابهجایی بین برنامهها نیز مشکل خاصی مشاهده نمیشود.
اگر استفاده شما بیشتر در همین سطح باشد، احتمالاً تفاوت محسوسی بین Galaxy A36 و Galaxy A37 احساس نخواهید کرد.
اما زمانی که استفاده سنگینتر شود، مانند اجرای بازیهای گرافیکی، ویرایش تصاویر، فیلمبرداری طولانی یا اجرای چند برنامه به صورت همزمان، برتری سختافزاری Galaxy A37 بیشتر خود را نشان میدهد.
همچنین اگر قصد دارید گوشی را چهار یا پنج سال نگه دارید، انتخاب مدل جدیدتر معمولاً منطقیتر خواهد بود؛ زیرا علاوه بر سختافزار بهروزتر، احتمال دریافت بهروزرسانیهای نرمافزاری برای مدت طولانیتر نیز بیشتر است.
ارزش خرید Galaxy A36 و Galaxy A37
وقتی صحبت از مقایسه A36 با A37 میشود، تنها بررسی مشخصات فنی کافی نیست. مهمتر از آن، ارزش خرید هر گوشی نسبت به قیمتی است که برای آن پرداخت میکنید. بسیاری از کاربران تصور میکنند مدل جدیدتر همیشه انتخاب بهتری است، اما در عمل این موضوع به بودجه، نوع استفاده و انتظارات شما بستگی دارد.
اگر اختلاف قیمت Galaxy A36 و Galaxy A37 کم باشد، انتخاب Galaxy A37 منطقیتر خواهد بود. دلیل این موضوع، سختافزار جدیدتر، امکانات نرمافزاری بیشتر، قابلیتهای هوش مصنوعی و آیندهنگری بالاتر است. معمولاً خرید مدل جدیدتر باعث میشود مدت بیشتری بتوانید بدون احساس نیاز به تعویض گوشی از آن استفاده کنید.
در مقابل، اگر اختلاف قیمت میان این دو مدل قابل توجه باشد، Galaxy A36 همچنان یکی از بهترین میانردههای سامسونگ از نظر ارزش خرید محسوب میشود. این گوشی تقریباً تمام نیازهای روزمره کاربران را پوشش میدهد و برای استفادههایی مانند تماس، شبکههای اجتماعی، وبگردی، عکاسی روزمره، تماشای فیلم و حتی اجرای بسیاری از بازیها کاملاً مناسب است.
به همین دلیل، انتخاب نهایی بیش از هر چیز به میزان بودجه شما بستگی دارد. اگر به دنبال بهترین نسبت قیمت به امکانات هستید، Galaxy A36 انتخاب هوشمندانهای است. اما اگر میخواهید گوشی خود را چند سال نگه دارید و از امکانات جدید سامسونگ نیز بهرهمند شوید، Galaxy A37 سرمایهگذاری بهتری خواهد بود.
Galaxy A36 برای چه کسانی مناسب است؟
اگر استفاده شما بیشتر شامل تماس، پیامرسانها، اینستاگرام، تلگرام، وبگردی، تماشای فیلم و عکاسی روزمره است، Galaxy A36 بهراحتی نیازهای شما را برآورده میکند.
این گوشی برای دانشجویان، کارمندان، دانشآموزان، کاربران عادی و افرادی که به دنبال یک گوشی خوشقیمت با امکانات مناسب هستند، گزینهای بسیار منطقی محسوب میشود.
همچنین اگر هر چند سال یکبار گوشی خود را تعویض میکنید و نمیخواهید هزینه بیشتری برای امکاناتی بپردازید که شاید هرگز از آنها استفاده نکنید، Galaxy A36 انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.
Galaxy A37 برای چه کسانی مناسب است؟
اگر جزو کاربرانی هستید که گوشی را برای چند سال نگه میدارید، بازی انجام میدهید، از دوربین زیاد استفاده میکنید یا به قابلیتهای جدید هوش مصنوعی علاقه دارید، Galaxy A37 گزینه مناسبتری است.
این مدل برای تولیدکنندگان محتوا، کاربران حرفهایتر، افرادی که همزمان چند برنامه را اجرا میکنند و کسانی که به دنبال عملکرد پایدارتر در بلندمدت هستند، انتخاب آیندهنگرانهتری خواهد بود.
مقایسه نهایی Galaxy A36 و Galaxy A37
اگر بخواهیم این دو گوشی را در یک نگاه مقایسه کنیم، میتوان گفت Galaxy A36 همچنان یکی از بهترین میانردههای اقتصادی سامسونگ است و برای اکثر کاربران عملکردی کاملاً رضایتبخش ارائه میدهد.
در مقابل، Galaxy A37 همان فرمول موفق نسل قبل را حفظ کرده اما با بهبودهایی در بخش سختافزار، پردازش تصویر، امکانات نرمافزاری و تجربه کاربری همراه شده است.
اختلاف این دو گوشی آنقدر زیاد نیست که کاربران Galaxy A36 حتماً به فکر ارتقا باشند؛ اما اگر قصد خرید گوشی جدید دارید و اختلاف قیمت منطقی است، انتخاب Galaxy A37 تصمیم آیندهنگرانهتری خواهد بود.
در نهایت، هر دو گوشی کیفیت ساخت مناسب، نمایشگر باکیفیت، باتری قدرتمند و عملکرد روانی دارند و انتخاب بین آنها بیشتر به بودجه و نوع استفاده شما بستگی خواهد داشت.
سوالات متداول
آیا Galaxy A37 ارزش خرید بیشتری نسبت به Galaxy A36 دارد؟
اگر اختلاف قیمت زیاد نباشد، بله. امکانات جدیدتر، سختافزار بهروزتر و قابلیتهای نرمافزاری بیشتر باعث میشود Galaxy A37 برای استفاده طولانیمدت انتخاب بهتری باشد.
آیا Galaxy A36 هنوز ارزش خرید دارد؟
بله. این گوشی همچنان یکی از بهترین میانردههای سامسونگ از نظر نسبت قیمت به امکانات محسوب میشود و برای بیشتر کاربران کاملاً مناسب است.
برای بازی کدام گوشی بهتر است؟
هر دو گوشی برای اجرای بازیهای رایج مناسب هستند، اما Galaxy A37 در بازیهای سنگین و استفاده طولانیمدت عملکرد پایدارتری ارائه میدهد.
دوربین کدام گوشی بهتر است؟
از نظر سختافزاری تفاوت زیادی میان دو گوشی دیده نمیشود، اما Galaxy A37 به لطف پردازش نرمافزاری جدیدتر، در برخی شرایط مانند عکاسی در نور کم عملکرد بهتری دارد.
اگر Galaxy A36 دارم، آیا ارتقا به Galaxy A37 منطقی است؟
اگر از عملکرد فعلی گوشی خود رضایت دارید، ارتقا ضروری نیست. اما اگر به امکانات جدید، عملکرد بهتر و پشتیبانی نرمافزاری طولانیتر اهمیت میدهید، Galaxy A37 میتواند انتخاب مناسبی باشد.
نتیجهگیری
اگر به دنبال یک گوشی میانرده خوشقیمت با امکانات کامل هستید، Galaxy A36 همچنان یکی از بهترین انتخابهای بازار است و میتواند تا چند سال نیازهای اکثر کاربران را برطرف کند.
اما اگر بودجه بیشتری در اختیار دارید و میخواهید از سختافزار جدیدتر، قابلیتهای نرمافزاری پیشرفتهتر، امکانات هوش مصنوعی و تجربه کاربری بهتری بهرهمند شوید، Galaxy A37 انتخاب منطقیتر و آیندهنگرانهتری خواهد بود.
در نهایت، پیشنهاد میکنیم قبل از خرید، قیمت روز هر دو مدل را بررسی کنید؛ زیرا اختلاف قیمت میتواند مهمترین عامل در تصمیمگیری باشد. در موبوصدرا میتوانید مشخصات فنی، قیمت بهروز و نسخههای موجود Galaxy A36 و Galaxy A37 و همچنین مقاله راهنمای خرید گوشی در سال 1405 را مشاهده کرده و با اطمینان از اصالت کالا، مناسبترین گزینه را متناسب با بودجه و نیاز خود انتخاب کنید.

بررسی کامل شارژر 20 وات سه پین اپل
شارژر 20 وات سه پین اپل یکی از شناختهشدهترین آداپتورهای شارژ این شرکت است که برای شارژ سریع آیفون و برخی محصولات دیگر اپل استفاده میشود. این آداپتور به یک خروجی USB-C مجهز شده و حداکثر توان خروجی آن 20 وات است. طبق اطلاعات رسمی اپل، این شارژر برای شارژ سریع آیفون 8 و مدلهای جدیدتر قابل استفاده است.
علاوه بر این، نسخه سهپین این شارژر برای بازارهایی با پریز برق Type G طراحی شده و سه شاخه آن به شکل تاشو ساخته شده است؛ به همین دلیل حمل آن نیز نسبتاً راحت است.
بنابراین اگر یک آیفون دارید و به دنبال یک آداپتور رسمی اپل برای شارژ سریع هستید، بررسی مشخصات، توان خروجی و سازگاری این محصول میتواند قبل از خرید بسیار مفید باشد.
توان خروجیشارژر رسمی اپل دارای حداقل توان خروجی 20 وات است. مشخصات اعلامشده اپل برای آن شامل ورودی 100 تا 240 ولت AC و خروجی 9 ولت / 2.2 آمپر است. همچنین خروجی آن USB-C است.
سرعت شارژاپل اعلام میکند این آداپتور میتواند آیفونهای سازگار را در شرایط مناسب تا حدود 50 درصد در تقریباً 35 دقیقه شارژ کند. البته سرعت واقعی به مدل آیفون، میزان شارژ اولیه، دما و شرایط استفاده بستگی دارد.
از طرفی، 20 وات الزاماً به این معنی نیست که گوشی در تمام مدت شارژ دقیقاً 20 وات دریافت میکند؛ گوشی میزان توان موردنیاز خود را مدیریت میکند.
🔌 سه پین بودن چه معنایی دارد؟نسخه سهپین موردنظر از پریز Type G استفاده میکند که همان استاندارد رایج در بریتانیا است.
علاوه بر این، طبق اطلاعات فروشگاه رسمی اپل در بریتانیا، پینهای این مدل قابلیت جمعشدن دارند و همین موضوع باعث میشود هنگام حمل فضای کمتری اشغال کند.
برای استفاده در ایران، کاربر ممکن است به تبدیل مناسب دوشاخه نیاز داشته باشد.
📱 سازگاری با آیفوناین آداپتور با طیف گستردهای از آیفونها سازگار است. اپل استفاده از آن را برای مدلهای مختلف، از iPhone 8 و مدلهای بعدی گرفته تا نسلهای جدیدتر، فهرست کرده است.
همچنین، اپل اعلام کرده که برای شارژ سریع iPhone 12، iPhone SE نسل سوم و مدلهای جدیدتر، حداقل آداپتور 20 وات موردنیاز است.
بنابراین، این شارژر برای کاربری که قصد خرید یک آداپتور رسمی و ساده برای آیفون دارد، همچنان گزینهای کاربردی محسوب میشود.
📦 کابل داخل جعبه هست؟خیر.
نکته مهم: شارژر 20 وات اپل بهصورت جداگانه فروخته میشود و کابل داخل جعبه آن قرار ندارد. اپل نیز در صفحه رسمی محصول بهصراحت اعلام کرده که کابل باید جداگانه تهیه شود.
در نتیجه هنگام خرید باید دقت کنید که قیمت اعلامشده مربوط به خود آداپتور است و کابل را در صورت نیاز باید جداگانه تهیه کنید.
🛡️ ایمنی و اصل بودنیکی از مهمترین دلایل خرید شارژر اصلی، ایمنی است.
اپل اعلام کرده که آداپتورهای USB این شرکت تحت آزمایشهای ایمنی و قابلیت اطمینان قرار میگیرند و برای رعایت استانداردهای مربوط به کشورهای مختلف طراحی شدهاند.
با این حال، در بازار نمونههای تقلبی و مشابه نیز وجود دارند؛ بنابراین خرید از فروشنده معتبر و بررسی مشخصات روی بستهبندی اهمیت زیادی دارد.
علاوه بر این، اپل توصیه میکند از آداپتورهای شخص ثالثی استفاده شود که استانداردهای ایمنی و مقررات مربوطه را رعایت میکنند.
⭐ مزایا و معایبمزایا✅ توان 20 وات✅ پورت USB-C✅ مناسب شارژ سریع آیفون✅ برند و ساخت رسمی اپل✅ پشتیبانی از ورودی 100 تا 240 ولت✅ ابعاد جمعوجور✅ پینهای تاشو در نسخه سهپین✅ سازگاری با طیف گستردهای از محصولات اپلمعایب❌ کابل داخل جعبه نیست❌ نسخه سهپین ممکن است در ایران به تبدیل نیاز داشته باشد❌ توان 20 وات برای بعضی دستگاههای بزرگتر اپل محدود است❌ نمونههای تقلبی در بازار وجود دارند❓ سوالات متداولآیا شارژر 20 وات اپل برای آیفون مناسب است؟بله. علاوه بر این، اپل آن را برای شارژ سریع بسیاری از مدلهای آیفون معرفی کرده است.
آیا شارژر 20 وات اپل کابل دارد؟خیر، کابل جداگانه فروخته میشود.
شارژر سه پین اپل برای ایران قابل استفاده است؟بله، اما به دلیل نوع دوشاخه Type G ممکن است به تبدیل پریز مناسب نیاز داشته باشید.
شارژر 20 وات اپل چند آمپر است؟اپل برای این آداپتور خروجی 9V / 2.2A را اعلام کرده است.
آیا شارژر 20 وات اپل اصل ارزش خرید دارد؟در مجموع، اگر شارژر رسمی، جمعوجور و سازگار با آیفون میخواهید، گزینه مناسبی است. با این حال، شارژرهای استاندارد شخص ثالث نیز میتوانند گزینههای اقتصادیتری باشند.
در نهایت، شارژر 20 وات سه پین اپل یک آداپتور جمعوجور و رسمی با خروجی USB-C است که برای شارژ سریع آیفونهای سازگار طراحی شده است. توان 20 وات، پشتیبانی از ورودی 100 تا 240 ولت و کیفیت ساخت مناسب، از مهمترین ویژگیهای آن هستند.
علاوه بر این، نسخه سهپین دارای پینهای تاشو است و برای بازارهایی مانند بریتانیا طراحی شده است. بنابراین اگر قصد استفاده از آن در ایران را دارید، باید موضوع تبدیل دوشاخه را نیز در نظر بگیرید.
از طرف دیگر، نداشتن کابل داخل جعبه یکی از نکاتی است که قبل از خرید باید به آن توجه کرد. در نتیجه، اگر کابل مناسب USB-C به Lightning یا USB-C به USB-C ندارید، باید آن را جداگانه تهیه کنید.
در مجموع، اگر یک شارژر 20 وات اصلی اپل برای آیفون میخواهید و قیمت محصول برایتان منطقی است، این آداپتور میتواند انتخاب مطمئن و سادهای باشد. ⚡🍎

بررسی کامل گوشی iPhone Air
اپل با معرفی گوشی iPhone Air یک مسیر متفاوت را در طراحی آیفون دنبال کرده است. برخلاف مدلهای Pro که بیشتر روی امکانات دوربین و سختافزار حرفهای تمرکز دارند، آیفون Air ترکیبی از بدنه بسیار باریک و سبک، نمایشگر بزرگ، قدرت پردازشی بالا و طراحی پریمیوم را ارائه میکند.
در واقع، ضخامت iPhone Air تنها حدود 5.64 میلیمتر و وزن آن حدود 165 گرم است؛ به همین دلیل اپل آن را باریکترین آیفون تاریخ معرفی میکند. با وجود این ضخامت کم، گوشی همچنان از تراشه قدرتمند A19 Pro و نمایشگر 6.5 اینچی بهره میبرد.
بنابراین، فلسفه اصلی iPhone Air را میتوان در یک جمله خلاصه کرد: ارائه قدرت یک گوشی ردهبالا در بدنهای بسیار باریک و سبک.
طراحی و کیفیت ساخت iPhone Airیکی از مهمترین ویژگیهای iPhone Air طراحی آن است.
از طرفی، استفاده از فریم تیتانیومی Grade 5 ظاهر گوشی را پریمیوم کرده است و از طرف دیگر، ضخامت بسیار کم آن باعث شده دستگاه هنگام در دست گرفتن حس متفاوتی داشته باشد.
این گوشی در چهار رنگ Space Black، Cloud White، Light Gold و Sky Blue عرضه میشود. همچنین، اپل در قسمت جلویی از Ceramic Shield 2 و در بخش پشتی از Ceramic Shield استفاده کرده است.
علاوه بر این، iPhone Air دارای گواهی IP68 برای مقاومت در برابر آب و گردوغبار است.
در نتیجه، طراحی یکی از بزرگترین نقاط قوت این گوشی محسوب میشود؛ مخصوصاً برای کسانی که یک گوشی بزرگ اما سبک و باریک میخواهند.
نمایشگر 6.5 اینچی Super Retina XDRiPhone Air به نمایشگر 6.5 اینچی Super Retina XDR OLED مجهز شده است.
همچنین، وضوح تصویر این نمایشگر 2736 × 1260 پیکسل با تراکم 460 پیکسل در هر اینچ است.
یکی از جذابترین ویژگیهای صفحهنمایش، پشتیبانی از ProMotion با نرخ نوسازی تطبیقی تا 120 هرتز است. در نتیجه، اسکرول صفحات، انیمیشنها و اجرای بازیها بسیار روانتر دیده میشوند.
علاوه بر این، نمایشگر از HDR، True Tone و Wide Color پشتیبانی میکند و حداکثر روشنایی فضای باز آن به 3000 نیت میرسد.
بنابراین، نمایشگر iPhone Air فقط برای تماشای فیلم مناسب نیست و برای بازی، وبگردی و استفاده حرفهای نیز عملکرد بسیار خوبی دارد.
پردازنده A19 Pro؛ قدرت در بدنهای باریکدر بخش سختافزار، اپل از تراشه A19 Pro استفاده کرده است.
این تراشه دارای CPU ششهستهای، GPU پنجهستهای با Neural Accelerator و Neural Engine شانزدههستهای است. همچنین، از Ray Tracing سختافزاری نیز پشتیبانی میکند.
از سوی دیگر، اپل اعلام کرده A19 Pro میتواند در پردازش CPU نسبت به iPhone 14 Pro تا 40 درصد سریعتر باشد.
به همین دلیل، اجرای بازیهای سنگین، برنامههای حرفهای، قابلیتهای Apple Intelligence و ویرایش محتوا روی این گوشی با قدرت بالایی انجام میشود.
در نتیجه، یکی از جذابترین ویژگیهای iPhone Air این است که ظاهر بسیار باریک آن به معنی استفاده از سختافزار ضعیف نیست.
دوربین اصلی 48 مگاپیکسلیiPhone Air برخلاف مدلهای Pro، سیستم دوربین چندگانه ندارد و به یک سیستم 48MP Fusion Main مجهز شده است.
با این حال، اپل این دوربین را به شکلی طراحی کرده که بتواند چند کاربرد مختلف را پوشش دهد.
دوربین اصلی از دیافراگم f/1.6، لرزشگیر اپتیکال Sensor-Shift و Focus Pixels بهره میبرد و میتواند تصاویر 24 و 48 مگاپیکسلی ثبت کند. همچنین، یک حالت تلهفوتو با کیفیت اپتیکال 2 برابری نیز در اختیار کاربر قرار میدهد.
علاوه بر این، قابلیتهایی مانند Night Mode، Smart HDR 5، Deep Fusion و Photonic Engine برای بهبود کیفیت تصاویر در شرایط مختلف استفاده میشوند.
بنابراین، اگرچه iPhone Air از نظر تعداد دوربین با مدلهای Pro قابل مقایسه نیست، دوربین اصلی آن همچنان یک دوربین قدرتمند برای استفاده روزمره محسوب میشود.
دوربین سلفی 18 مگاپیکسلی Center Stageیکی از قابلیتهای جذاب iPhone Air، دوربین جلوی 18 مگاپیکسلی Center Stage است.
علاوه بر این، این دوربین میتواند کادر را به صورت هوشمند تنظیم کند تا سوژه در مرکز تصویر باقی بماند.
همچنین، امکان چرخاندن کادر از حالت عمودی به افقی بدون جابهجا کردن گوشی وجود دارد.
از طرفی، قابلیت Dual Capture نیز اجازه میدهد ویدئو از دوربین جلو و عقب به صورت همزمان ضبط شود.
در نتیجه، iPhone Air برای تماس تصویری، تولید محتوای کوتاه و سلفیهای گروهی امکانات جالبی ارائه میدهد.
فیلمبرداری 4K Dolby VisioniPhone Air از فیلمبرداری 4K Dolby Vision تا 60 فریم بر ثانیه پشتیبانی میکند.
همچنین، حالت Action Mode و قابلیتهای تثبیت تصویر برای ضبط ویدئوهای روانتر در نظر گرفته شدهاند.
بنابراین، اگر تولید محتوا انجام میدهید، iPhone Air میتواند گزینه قدرتمندی باشد؛ مخصوصاً اگر وزن کم و ابعاد باریک برایتان اهمیت داشته باشد.
باتری iPhone Airبا توجه به ضخامت بسیار کم گوشی، باتری یکی از بخشهایی بود که میتوانست نگرانی ایجاد کند.
با این حال، اپل اعلام کرده iPhone Air میتواند تا 27 ساعت پخش ویدئو ارائه دهد. همچنین، با استفاده از آداپتور 20 وات یا بالاتر، شارژ گوشی میتواند در حدود 30 دقیقه به 50 درصد برسد.
علاوه بر این، اپل طراحی داخلی گوشی را به شکلی بازطراحی کرده که فضای بیشتری برای باتری با چگالی بالا ایجاد شود.
در نتیجه، باریک بودن دستگاه الزاماً به معنی شارژدهی ضعیف نیست.
ارتباطات و امکاناتiPhone Air از فناوریهای ارتباطی جدیدی مانند 5G، Wi-Fi 7 و Bluetooth 6 پشتیبانی میکند. همچنین، تراشههای ارتباطی اختصاصی اپل شامل C1X و N1 در آن استفاده شدهاند.
علاوه بر این، دستگاه به USB-C مجهز شده و از MagSafe و Qi2 نیز پشتیبانی میکند.
یک نکته مهم این است که iPhone Air در مشخصات رسمی اپل فقط از eSIM پشتیبانی میکند و سیمکارت فیزیکی ندارد.
بنابراین، هنگام خرید در بازار ایران باید حتماً نسخه و سازگاری سیمکارت را بررسی کنید.
حافظه داخلی iPhone AiriPhone Air در ظرفیتهای 256GB، 512GB و 1TB عرضه شده است.
از طرفی، نسخه 256 گیگابایتی برای بیشتر کاربران عادی فضای مناسبی دارد.
از سوی دیگر، اگر تولیدکننده محتوا هستید و دائماً ویدئوهای 4K ضبط میکنید، نسخه 512 گیگابایتی یا 1 ترابایتی منطقیتر خواهد بود.
در نتیجه، انتخاب ظرفیت باید بر اساس نوع استفاده شما انجام شود.
مزایا و معایب iPhone Air✅ مزایاطراحی فوقالعاده باریک و سبکضخامت حدود 5.64 میلیمتروزن 165 گرمفریم تیتانیومینمایشگر OLED با ProMotion تا 120Hzتراشه قدرتمند A19 Proدوربین اصلی 48 مگاپیکسلیدوربین سلفی 18 مگاپیکسلی Center Stageفیلمبرداری 4K Dolby Visionپشتیبانی از Apple Intelligenceمقاومت IP68پشتیبانی از Wi-Fi 7USB-CMagSafe و Qi2❌ معایبفقط یک دوربین اصلی در پشتنداشتن دوربین فوقعریض مستقلنداشتن تلهفوتوی اختصاصیمحدودیت USB به سرعت USB 2وابستگی به eSIMقیمت بالاتر نسبت به بسیاری از گوشیهای غیر ProiPhone Air برای چه کسانی مناسب است؟در مجموع، iPhone Air برای افرادی مناسب است که طراحی و وزن گوشی برایشان اهمیت زیادی دارد، اما نمیخواهند از قدرت پردازشی یک پرچمدار فاصله بگیرند.
بهخصوص اگر استفاده شما شامل شبکههای اجتماعی، فیلمبرداری، بازی، وبگردی و استفاده روزمره باشد، این گوشی میتواند انتخاب جذابی باشد.
با این حال، اگر دوربین فوقعریض و تلهفوتوی حرفهای برایتان اهمیت زیادی دارد، مدلهای Pro انتخاب منطقیتری هستند.
بنابراین، بزرگترین سؤال هنگام خرید iPhone Air این نیست که «آیا گوشی قدرتمندی است؟»؛ بلکه این است که آیا طراحی فوقالعاده باریک و سبک را به امکانات دوربین بیشتر ترجیح میدهید یا خیر.
❓ سوالات متداول iPhone AiriPhone Air چند میلیمتر ضخامت دارد؟ضخامت آن حدود 5.64 میلیمتر است و وزن آن نیز 165 گرم است.
iPhone Air چه پردازندهای دارد؟این گوشی از A19 Pro استفاده میکند.
دوربین iPhone Air چند مگاپیکسل است؟دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی Fusion است و دوربین جلویی نیز 18 مگاپیکسلی Center Stage است.
آیا iPhone Air نمایشگر 120 هرتز دارد؟بله. نمایشگر آن از ProMotion با نرخ نوسازی تطبیقی تا 120 هرتز پشتیبانی میکند.
iPhone Air ضد آب است؟بله، دارای استاندارد IP68 است.
حافظه iPhone Air چقدر است؟این گوشی در ظرفیتهای 256GB، 512GB و 1TB عرضه میشود.
آیا iPhone Air سیمکارت فیزیکی دارد؟طبق مشخصات رسمی اپل، iPhone Air از دو eSIM فعال پشتیبانی میکند و با سیمکارت فیزیکی سازگار نیست.
🔥 جمعبندیدر نهایت، iPhone Air یکی از متفاوتترین آیفونهای نسل جدید است. اپل در این مدل تمرکز اصلی خود را روی ضخامت بسیار کم، وزن پایین، طراحی تیتانیومی، نمایشگر 120 هرتزی و قدرت پردازشی A19 Pro گذاشته است.
علاوه بر این، دوربین 48 مگاپیکسلی Fusion، دوربین سلفی 18 مگاپیکسلی Center Stage، فیلمبرداری 4K Dolby Vision و پشتیبانی از Apple Intelligence باعث شده این گوشی فقط یک محصول ظاهری نباشد.
از طرفی، مهمترین نقطهضعف آن نسبت به مدلهای Pro، سیستم دوربین سادهتر است؛ زیرا خبری از دوربین فوقعریض و تلهفوتوی اختصاصی نیست. بررسیهای مستقل نیز این موضوع را یکی از مهمترین مصالحههای iPhone Air در برابر طراحی باریک و عملکرد بالای آن دانستهاند.
بنابراین، اگر اولویت شما طراحی فوقالعاده باریک، وزن کم، نمایشگر عالی و قدرت پردازشی بالا است، iPhone Air یکی از جذابترین گزینههای اپل محسوب میشود. اما اگر دوربین حرفهای چندگانه و زوم اپتیکال برایتان اهمیت بیشتری دارد، مدلهای Pro انتخاب کاملتری خواهند بود. 📱🔥


